Sony üç arka kameralı telefon için kolları sıvadı!

Son periyotta akıllı telefon bölümünde önemli bir düşüş yaşayan ve başta ülkemiz olmak üzere birçok bölgeden çekilen Sony Mobile olumsuz tabloya karşın yeni telefonlar geliştirmeye tüm süratiyle devam ediyor.

Şu anda Sony’nin üç art kameraya sahip olan tek telefonu, dünyanın birinci 4K HDR OLED ekrana konut sahipliği yapan Xperia 1. Sızdırılan son raporlarda, Sony’nin üç art kameralı telefonlarına bir yenisini daha ekleyeceği ortaya çıktı.

Sony üç art kameralı telefon geliştirmeye devam ediyor!

9 Temmuz tarihinde Tokyo’da tanıtılacağı argüman edilen telefonun Xperia 1v yahut 1s olacağı belirtiliyor. Sızdırılan tek ayrıntı telefonun LCD ekrana sahip olacağı. Bu kapsamda Xperia 1’in uygun fiyatlı bir versiyonu olma ihtimali yüksek.

Sony Xperia 1, Şubat ayında Barselona’da düzenlenen Taşınabilir Dünya Kongresi’nde tanıtılmıştı. Bu nedenle Xperia 2 modeli en erken Eylül ayında IFA’da yahut 2020 yılında yeniden Barselona’da düzenlenecek olan MWC etkinliğinde tanıtılacak.

Xperia 1’in özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse: 6.5 inç büyüklüğünde 1644 x 3840 piksel çözünürlük sunan bir ekranın yer aldığı telefon, gücünü amiral gemilerinin vazgeçilmezi Snapdragon 855 işlemciden ve 6 GB RAM’den alıyor.

Başa dön tuşu