Sony Xperia 1 satışa sunuldu! İşte fiyatı!

Sony’nin geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2019 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği akıllı telefonlardan birisi de, hem devasa ekranı hem de üst düzey donanımı ile dikkat çeken Xperia 1 modeli olmuştu.

Ön inceleme görüntüsünü sizlerle paylaştığımız Xperia 1, 6.5 inç büyüklüğünde 1644×3840 piksel çözünürlük sunan bir ekrana sahip. 4K çözünürlükteki bu OLED ekran 21: 9 en uzunluk oranı ile sinematik ekran olarak sınıflandırılıyor.

Sony Xperia 1 fiyatı aşikâr oldu!

Qualcomm Snapdragon 855 işlemciden güç alan telefon, 6 GB RAM’e konut sahipliği yapıyor. Depolama tarafında ise 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı seçenek kullanıcılara sunulurken, microSD kart ile hafızayı kolaylıkla artırmak mümkün.

MWC’de fiyat ve çıkış tarihi konusunda net bir bilgi paylaşılmamıştı. Sony Xperia 1 bugün itibariyle Avrupa’da satışa sunuldu. İlk ülkeler ortasında Almanya, Hollanda ve Birleşik Krallık yer alırken, aygıt 949 Euro fiyat etiketine sahip.

Bu kapsamda dünyanın birinci 4K HDR OLED ekranına sahip olan Xperia 1’in fiyat konusunda rakiplerine karşı büyük bir avantaj sunamayacağını görüyoruz. Çünkü, Galaxy S10 Plus modeli emsal bir fiyat etiketi ile Avrupa’da satışta.

Başa dön tuşu