Xiaomi yeni telefonu hakkında ipuçları verdi!

Xiaomi Redmi Y2 (aynı vakitte Redmi S2 olarakta bilinir) geçen yıl piyasaya sunulduğunda hayli âlâ bir fiyat/ performans eseri olarak görülmüştü. Artık şirket, kelam konusu eserin yeni versiyonunu tanıttı. Aygıtın ismi Redmi Y3 olacak.

Xiaomi Redmi Y3 için kıymetli ipucu!

Xiaomi, 32 megapiksel kameralı bir Redmi telefon için 24 Haziran’ı tanıtım tarihi olarak açıkladı. Şirket, attığı tweette “#YYY” etiketini kullanarak “Y” serisi bir telefon çıkaracağının da ipuçlarını vermiş oldu.

Amazon’un Hindistan sayfasında da bahis ile ilgili bir satın alma sayfası açıldı. Yalnızca özellikleri sunulan aygıtın açıklama kısmında, pilinin iki gün dayanacağı, suya karşı sağlam olacağı, degradeli bir art kapak dizaynına sahip olacağı yazıyor.

Yeni telefon hakkında net bir teknik ayrıntı bulunmamasına rağmen kimi yayın organlarında öngörüler bulunmakta. Redmi Y2, Snapdragon 625, 3GB / 32 GB, 12 MP + 5 MP art kamera, 16 MP selfi kamerası, 3.080 mAh batarya ve 150 dolar fiyatla gelmişti. Y3’ün ise Snapdragon 712, 4 GB / 64 GB ile gelebileceği konuşuluyor. Ayrıyeten bahsedildiği üzere selfi kamerası 32 MP olacak. Tekrar atılan tweete nazaran aygıt “U” çentik ile bizlerin karşısına çıkacak. Cihaz, Redmi Note 7, Realme U1, Realme 3 ile rekabet edecek. Fiyatının ise tekrar uygun tutulması bekleniyor. Ürünün ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı, satışa sunulması halinde fiyatının ne olacağı şimdi belirtsizliğini koruyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Kelam konusu eseri satın almak ister misiniz? Beklentileriniz neler? Fiyat olarak hangi fiyat bandında olmalı? Yorumlarda belirtiniz.

Başa dön tuşu