Samsung Galaxy serisi onuncu yaşını kutluyor

İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürülen Samsung Galaxy serisi, bugün itibariyle onuncu yaşını doldurdu. Ortadan geçen 10 yıl birçok kategoride Galaxy modeli çıkarmayı başaran Samsung, önümüzdeki yıllarda tıpkı seri ile muvaffakiyete ulaşmayı hedefliyor.

Samsung Galaxy 10 yaşında

29 Haziran 2009’da, Samsung, Google’ın yeni Android işletim sistemini çalıştıran Galaxy isimli telefonu piyasaya sürdü. GT-I7500 model numarasına sahip küçük aygıtın donanım özellikleri vaktine damga vurmuştu. 3.2 inç 320×480 AMOLED ekran, 528 MHz tek çekirdekli CPU, 128 MB RAM, 8 GB genişletilebilir depolama, 5 MP kamera, GSM / HSDPA dayanağı ve 3.5mm kulaklık girişi özelliklerini sunuyordu.

Samsung’un şu anda da devam ettirdiği güncellemelerin yavaş gelmesi durumu, bu Galaxy akıllı telefonunda da vardı. Aygıt Android 1.5 Cupcake ile piyasaya sürüldü. Daha sonra Android 1.6 Donut güncellemesini aldı. 2010 yılında çıkan ve Galaxy serisine nazaran tasarım ve donanım olarak yenilikler sunan Galaxy S modeli, Samsung’un kırılma noktası olarak tarihe geçti.

Yıllar boyunca, Samsung Galaxy S serisi Apple ile “en uygun telefon” listelerinde kıyasıya rekabet etti ve kendine ilişkin kullanıcı kitlesi oluşturmayı başardı. Telefonları dışında Galaxy tablet, giyilebilir teknoloji ve hatta kulaklık aksesuarları üzere eser yelpazesini genişletti.

Başa dön tuşu