Spotify sürücüler için yeni özelliğini sundu

Spotify, uzun müddettir kullanıcıların sürüş sırasındaki müzik deneyimlerini geliştirmek için farklı özellikler sunuyor. Bugün açıklanan bilgilere nazaran, Spotify Daily Drive özelliği ile daha düzgün bir sürüş tecrübesi sağlayacak.

Spotify Daily Drive özelliği ile sürüşünüzü kişiselleştirecek!

Spotify otomobilde uzun mühlet vakit geçiren kullanıcılar için yeni özelliğini sundu. Kullanıcıların daha evvel dinlediği müzikler ve podcastler ile karakter analizi yaparak bireye özel listeler oluşturacak ‘Daily Drive’ özelliği duyuruldu.

Spotify, Amerika’daki insanların yıllık 70 milyar saatini otomobillerinde geçirmesinden ötürü sürüş özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Uygulama günlük sürüşünüzü tanımlayarak aygıtınız üzerinden dinlediğiniz müzikler, podcastler, talk-show yahut haber programları ile ilgili şahsa özel bir liste hazırlayacak.

Ayrıca sevdiğiniz ve dinlediğiniz müziklere yahut programlara emsal şeyleri sizler için günlük sürüş listenize ekleyecek ve zamanla sizi daha uygun analiz ederek sürüş listeniz üzerinde sürekli güncellemeler yapacak.

Şirket bu özellik ile radyo istasyonları ortasında geçiş yapmak zorunda kalmadan sürüş tecrübenizi daha ferdî ve konforlu hale getirmeyi amaçlıyor. Ancak özellik şimdilik yalnızca ABD kullanıcıları için etkin. Test evresini muvaffakiyetle geçerse süratli bir formda küresel olarak dağıtılması da bekleniyor.

Radyo istasyonlarının yerlerini Spotify, Apple Music ve Fizy üzere şirketler alacak üzere duruyor. Bu da aslında hem daha kaliteli hem de daha şahsî bir müzik tecrübesi sunacak.

Başa dön tuşu