Tekken 8’in çıkış tarihi 2023 olabilir!

Heyecanla beklenen Tekken 8, birkaç ay evvel heyecan verici bir fragmanla duyurusunu yapmıştı. Bandai Namco, uzun vakittir heyecanla beklenen dövüş oyununu gelecek yıl çıkabileceğinin sinyallerini verdi.

Geliştirici şirketin kısa bir müddet evvel düzenlediği yatırımcı toplantısı kapsamında ortaya çıkan soru ve karşılıkların bulunduğu bir evrak yayınlandı. Japon merkezli geliştirici şirketin son finansal raporu, dövüş oyunu Tekken 8’in gelecek yıl içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulabilir. Şirket tarafından yayınlanan evrakta Elden Ring satışlarıyla ilgili kimi bilgiler aktardı ve tıpkı vakitte Tekken 8’in çıkış takviminden kelam etti:

2023 mali yılında, oyuncuların oyunlardan daha uzun müddet ve daha derinlemesine keyif almalarını sağlayacak bir dizi kıymetli oyun çıkarmayı planlıyoruz. Tekken 8’i de 2023 yahut sonrasında piyasaya sürme amacıyla geliştiriyoruz.”

Tekken 8, 2023’de gelebilir

Yaşanan gelişmeler kapsamında Tekken 8 isimli dövüş oyununun önümüzdeki yıl kullanıcıların beğenisine sunulma ihtimali epey yüksek gözüküyor. Fakat mevzuyla ilgili yapılan açıklamalara nazaran çıkışın daha sonra olabileceğini akıllara getiriyor. O denli ki bu noktada geliştirici şirket Bandai Namco dahi oyunun ne vakit çıkacağını bilmiyor. Tekken 7’yi hatırlamak gerekirse oyun, 2014 yılında duyurulmuş ve bir yıl sonra 2015’te atari salonlarına ve akabinde ise konsollara getirilmişti. Bu manada Bandai Namco’nun Tekken 8’i sunması için biraz daha vakit var üzere gözüküyor. Mevzuyla ilgili elde edilen bilgiler şu an için bu kadardır.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu