Threads İçeriğe Ulaşılamıyor Hatası Nedenleri ve Çözümleri (2024)

Instagram’ın Twitter’a (X) rakip olması için geliştirdiği Threads, günümüzde ilk zamanlardaki popülaritesinden uzak. Ancak uygulamanın hala hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi var. Ne yazık ki her popüler sosyal medya platformunda olduğu gibi Threads’in de bazı teknik sorunları var. 

Örneğin bazen bir kullanıcının içerik paylaştığını görsek bile söz konusu içeriğe ulaşamadığımız anlar oluyor. Böyle durumlarda Threads genellikle ‘içeriğe ulaşılamıyor’ hatası veriyor. Peki, bu hata mesajını alırsanız, sorununun çözümü için ne yapmalısınız? İşte, Threads’de içeriklere erişememenize neden olan başlıca problemler ve çözümleri!

Threads Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

Threads Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Threads’in kişi engelleme özelliği, gönderilere rahatsız edici yazılar yazan ya da spam yapan kişilerin çok pratik bir şekilde engellenmesini sağlıyor.

Threads İçeriğe Ulaşılamıyor Sorunu Neden Kaynaklanır?

Uygulamada paylaşılan içeriklerin bazılarını görüntüleyemiyorsanız bunun birkaç farklı nedeni olabilir. Gelin, bu nedenlere birlikte bakalım.

 • Bağlantı sorunları: İnternet bağlantısının kopması veya hızının düşmesi içeriklere erişiminizi kısıtlayabilir.
 • Sunucu hataları: Uygulamanın kendi sunucusunda yapılan bir onarım veya güncelleme nedeniyle geçici olarak içeriklere ulaşamıyor olabilirsiniz.
 • Güncel olmayan uygulama: Threads’in en güncel sürümüne sahip değilseniz bu tarz hata mesajları ile karşılaşabilirsiniz.
 • Hesapla ilgili problemler: Görüntülemek istediğiniz içeriğin sahibi sizi engellemiş veya hesabını dondurmuş, kapatmış olabilir.
 • İçeriğin kaldırılmış olması: İçerik üreticisi veya uygulama tarafından kaldırılan içerikleri tekrar görüntülemeniz mümkün değildir. Topluluk kurallarına uymaması gibi durumlarda uygulama erişim kısıtlaması getirebilir. İçeriği paylaşan kişiler de kendi istekleri doğrultusunda bu paylaşımı ortadan kaldırmış olabilir.

Threads İçeriğe Ulaşılamıyor Sorununun Çözümü

Bu hata mesajı ile karşılaşıyorsanız çözüm için yukarıdaki nedenlere ilişkin kontrolleri sırası ile sağlamalısınız.

 • Wi-Fi ile internete bağlıysanız bağlantının kalitesini kontrol edin. 4G’ye geçip tekrar içeriği görüntülemeyi deneyin.
 • Sunucudan kaynaklanan problemlerde sizin elinizden bir şey gelmez. Belli bir süre sonra içeriği tekrar görüntülemeyi deneyebilirsiniz.
 • Uygulamanın en güncel sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için AppStore veya Google Play’e gidip uygulamaya ilişkin indirilmemiş bir güncelleme olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Varsa, güncellemeyi yükleyip tekrar deneyin.
 • İçeriği paylaşan hesabın sizi engellemiş olabileceğini düşünüyorsanız kendisine mesaj atarak iletişime geçebilirsiniz. Bu kişi hesabını herkese açık durumdan gizli moda almış olabilir. Bu durumda kendisine takip isteği gönderin. Kabul edildiğinde içeriği tekrar görebilirsiniz.
 • İçeriğin kaldırılmış olması durumunda elinizden pek bir şey gelmez ancak uzun süre önce yapılmış bir paylaşımsa Web Arşivine göz atmayı deneyebilirsiniz.
 • Tüm bunlar sonuç vermediyse Threads destek ekibine mesaj atıp yardım isteyebilirsiniz.
Threads Profil Gizleme Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

Threads Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Threads profil gizleme işleminin yapılabilmesine imkân tanıyor. Bu rehberde sosyal medya hizmeti üzerinden paylaşılan gönderilerin yalnızca belirli kişiler tarafından görünmesini sağlayan özelliğin nasıl aktif hâle getirileceğini açıkladık.

Siz bu hata mesajını daha önce hiç aldınız mı? Threads’te karşılaştığınız diğer sorunlar neler? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Başa dön tuşu