TikTok uygulama içi satışlarda kendi rekorunu kırdı

Ünlü görüntü paylaşım platformu TikTok, çok etkin bir kitleden milyonlarca kullanıcıya sahip. Her gün binlerce içeriğin yüklendiği toplumsal medya platformu, geçtiğimiz ay açıkladığı uygulama içi satış gelirleri ile ağızları açık bırakmayı başardı. TikTok kazancı ile pek çok kişiyi şaşırttı.

TikTok çıkarı ile pek çok kişiyi şaşırtmayı başardı!

Yakaladığı geniş kullanıcı kitlesinin akabinde tarafını para kazanmaya çeviren şirket, bu yıl itibariyle reklam stratejisinde bir artışa gitti. Şirket yayınladığı reklamlarla birlikte uygulama içi satın alımlarından da kıymetli bir gelir elde ediyor. Genel itibariyle baktığımızda reklam gelirlerine nazaran küçük bir meblağ üzere gözükse de, epeyce değerli ölçüler olduğunu es geçmememiz gerekiyor.

Şirketin Mayıs ayında gerçekleştirdiği uygulama içi satın alımların toplam pahası, evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 500 artış göstererek 9 milyon dolar düzeyine yükseldi. Bu ölçü Nisan ayında gerçekleşen 7,4 milyon dolarlık satışa nazaran de yüzde 22 daha yüksek. Kullanıcı sayısı süratle yükselen platform, bu sayede gelirlerini de süratle yükseltmeyi başarıyor.

Ayrıca açıklanan datalara nazaran Mayıs ayında uygulamayı birinci defa kuran kullanıcıların sayısı, yaklaşık olarak 56 milyon civarında. Bu sayı da evvelki aya nazaran yüzde 27 oranında artış gösteriyor. Yani TikTok’un oldukça hızlı bir biçimde büyüdüğünü açıkça söylememiz mümkün. Şirketin şu ana kadar yalnızca uygulama içi satın alımlardan kazandığı para ise yaklaşık 97,4 milyon dolar. Gayeler bu ayın sonuna kadar 100 milyon dolar barajının aşılması tarafında.

Başa dön tuşu