Uygun fiyatlı iPhone modeli için yeni tahmin

Son vakitlerde satışa sunduğu iPhone modelleri için yüksek fiyat politikası belirleyen Apple, görünüşe nazaran karar değiştirebilir. Analistlere nazaran uygun fiyatlı iPhone seneye gelebilir.

Analistlere nazaran uygun fiyatlı iPhone seneye gelecek!

Dün yayınlanan bir raporda iPhone 11 satışlarının Apple’ı hayal kırıklığına uğratacağının tabir edilmesi, şirketin pay kıymetlerinde de yüzde ikinin üstünde düşüşe yol açmıştı. JP Morgan analistlerinin yayınladığı yeni rapor, şirketin önümüzdeki sene içerisinde toparlamaya başlayacağına işaret ediyor.

Daha evvelce birkaç değerli kaynağın aktardığı üzere, JP Morgan analistleri de 2020 yılında dört farklı iPhone modelinin tanıtılmasını bekliyor. 5,4 inç, 6.1 inç, 6.7 inç boyutlarında olacak olan üç model, 5G bağlantısı ile birlikte art kamerada üç boyutlu gelişmiş algılama teknolojilerini üzerinde barındıracak. Bu noktada en az iki modelde AR / VR takviyesinin bulunması ve faal olarak kullanılması bekleniyor.

Özellikle 5G kontağının iPhone’lara gelmesiyle birlikte, şirketin telefon satışlarında artış yaşamasına kesin gözüyle bakılıyor. Bununla birlikte dördüncü iPhone hakkında yorum yapan analistler, modelin iPhone 8 ile tıpkı ebatlarda olacağını belirtiyor. 5G ve OLED ekran üzere özelliklerden yoksun olacak model, şirketin uygun fiyatlı telefon boşluğunu dolduracak.

Peki siz bu tezler hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygun fiyatlı modeli mahrum olacağı özelliklere karşın tercih eder miydiniz?

Başa dön tuşu