Uygun fiyatlı ve tuşlu Android telefonlar geliyor!

9to5google ortaya çıkardığı bir grup bilgilere nazaran dokunmatik olmayan Android telefonlar geliyor. Google kelam konusu Android özel sürümü için çalışmalara tam gaz devam ediyor.

Tuşlu Android telefonlar fiyatıyla cezbedecek!

9to5google, yayınladığı raporda, Android için Chrome uygulamasında dokunmatik özelliğe sahip olmayan bir Chrome tarayıcı buldu. Kelam konusu tarayıcı 4 adet taraf tuşu ile denetim edilebilecek bir Android telefonu işaret ediyor.

Söz konusu Android telefon, Android 8.1 Oreo işletim sistemini kullanacak. Muhtemelen güvenlik geliştirmelerinin dışında güncelleme almayacak telefonlar, 3G altyapısını ve 2.4 GHz Wi-Fi özelliğini destekleyecekler.

9to5google, yayınladığı raporda bir Google yetkilisine de ulaşmayı başararak kısa bir röportaj gerçekleştirdi. İsmini vermek istemeyen Google yetkilisi: “Hindistan, Endonezya, Afrika üzere çeşitli bölgelere, hülasa internet altyapısında ve yıllık gelirlerinde sorun olan ülkelerde ucuz telefon arayışı bulunuyor. Bu açığı kapatmak için uygun fiyatlı, dokunmatik olmayan telefonlar üzerinde çalışıyoruz.” dedi.

Söz konusu telefonların markalarının çeşitli olacağı, lakin Nokia‘nın ipi göğüsleyecek firma olduğu da raporda geçenler ortasında. Nokia, 3310 gibi tekrar tasarladığı modelleri Android ile tekrar piyasaya sürebilir.

Ortaya çıkan dokunmatik olmayan Chrome sürümünde, “Sizin için makaleler” kısmının yine, tuşlu telefonlar için tasarlandığı açıkça görülüyor. Ayrıyeten Facebook, YouTube üzere platformlar muhtemelen Chrome üzerinden çalışacak ve başka bir uygulama olarak sunulmayacak.

Google’ın kelam konusu telefonları ve özel işletim sistemini Google I/O‘da tanıtabileceği konuşuluyor.

Başa dön tuşu