Valorant PS5 ve Xbox Series X/S’ye geliyor

Valorant bilgisayarlar dışında da desteklenecek. Son raporlara nazaran Valorant PS5 ve Xbox Series X/S’de desteklenecek.

Riot Games Valorant için Kıdemli Oyun Dizayncısı ve Tasarım Müdürü dahil olmak yeni iş ilanlarını yayınladı. Yeni ilanlar, Valorant’ın konsollarda da piyasaya sürüleceğini ortaya çıkardı. Çünkü Kıdemli Oyun Dizayncısı ilanında adayların “konsol oyun eserlerini piyasaya sunmaya yardımcı olacak özellikleri, modları ve sistemleri tasarlayıp geliştirecekleri” üzere kuralları ortaya koydu.

Valorant oyuncu kitlesi genişleyecek

Valorant için konsol versiyonlarının çabucak piyasaya sunulması beklenmiyor. Çünkü şu anda takım için çalışmalar yapan şirket, önümüzdeki yıl içerisinde yeni Valorant sürümünü duyurabilir. Fakat Valorant oyuncu kitlesinin artacağını söylemek mümkün. Valorant, PC’deki en tanınan oyunlardan biri ve platformda yeni kilometre taşlarına ulaşmaya devam ederek dünyanın en büyük espor oyunlarından birisine dönüşüyor. Oyunun PS5 ve Xbox amiral gemilerinin dışında Xbox One, PS4’de desteklenip desteklenmeyeceği şimdi net değil.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu