WhatsApp kişi ekleme kolaylaşıyor

WhatsApp Beta sürümlerinde yeniliklerine devam ediyor. Beta sürüm kodları içerisinde WhatsApp kişi ekleme özelliğinin QR kod okutularak da eklenebilmesini sağlayan yeni bir özellik keşfedildi.

WhatsApp bireyler QR kod ile eklenebilecek

2019 Mayıs ayında WhatsApp’ın QR kod ile kişi ekleme özelliğini test etmeye başladığı ortaya çıkmıştı. WhatsApp’ın beta sürümünü inceleyen WABetaInfo, Twitter’da yaptığı paylaşımda uygulamanın Android‘in 2.19.189 beta sürümünde QR kod okuyucuya sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar istedikleri kişiyi rehberlerine QR kod okutarak ekleyebilecek ya da kendi QR kodlarını paylaşıp rehbere ekleme süreci için karşı kullanıcıya daha pratik bir tahlil sunabilecekler. Güvenlik konusunda tereddütü olan kullanıcılar ise istedikleri vakit QR kod ile kişi ekleme özelliğini kapatabilecekler.

Ortaya çıkan bu özellik dışında, fotoğraf içinde fotoğraf özelliğine de ufak bir dokunuş yapıldı. Yeni güncelleme ile birlikte sohbetler ortasında geçiş yapılırken oynatılan medyaların oynatması durdurulmayacak. Uygulamalarında reklam gösterimini artıracağı konuşulan Facebook’un WhatsApp için bütün çevrimiçi iletileşme uygulamalarından farklılaşmaya ve yenilikçi tahliller sunmayı hedefliyor.

Başa dön tuşu