WhatsApp yeni özelliği ile mesajlarınızı koruyacak!

Popüler iletileşme uygulaması WhatsApp, son periyotlarda pek çok yeniliği bünyesine kattı. En son getirdiği düzenleme ile yalan haberlerin önüne geçmeye çalışan şirket, artık de kullanıcıların güvenliği için yeni bir özelliği test ediyor. Telefonunuzu diğerlerine vermek zorunda olduğunuzda, kişisel mesajlarınızın güvenliği hakkında tasa ediyor olabilirsiniz. WhatsApp yeni özelliği ile bu duruma bir tahlil sunabilir.

WhatsApp yeni özelliği ile bildirilerinizi koruyacak!

WABetaInfo isimli internet sitesinde yapılan paylaşıma nazaran, WhatsApp Beta 2.19.83 sürümünde yeni bir özellik dikkatleri çekti. Şu an için kullanıma kapalı olsa da, yeni beta sürümü beraberinde parmak izi ile doğrulama seçeneğini getiriyor. Kelam konusu yenilikle birlikte uygulamaya erişim için parmak izinizi kullanmanız mümkün olacak. Bununla birlikte kimlik doğrulama için geçerli zaman aralıklarını da belirlemeniz mümkün.

Uygulamanın yeni özelliğini ne zaman kullanıma sunacağı ile alakalı bir bilgi, şu an için bulunmuyor. Lakin uzun süredir geliştirilme kademesinde olduğu bilinen özelliğin, yakın bir zamanda kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bununla birlikte kelam konusu yeniliğin şu an için sadece Android platformunda görüldüğünü de belirtmemiz lazım.

Başa dön tuşu