Xiaomi 13 Ultra tanıtım tarihi için kötü haber!

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modellerinin yer aldığı yeni seri geçen ay tanıtıldı. Teknoloji devi şirketin önümüzdeki ay da Çin yeni yılının başlaması ve bitişi ortasında Xiaomi 13 Ultra modelini tanıtması bekleniyordu. Lakin bugün sağlam kaynak tarafından açıklananan bilgilere nazaran bu pek de mümkün olmayacak. Pekala, Xiaomi 13 Ultra tanıtım tarihi ne vakit ve teknik özellikleri neler olacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Xiaomi 13 Ultra, beklenenden daha geç müddette tanıtılacak

Xiaomi 13 Ultra, olağan kurallarda Çin yeni yılının başlaması yani 22 Ocak tarihinden sonra kutlamaların bittiği periyoda kadarki süreçte tanıtılacaktı. Lakin emniyetli teknoloji analisti Digital Station Chat’in aktardığı bilgilere nazaran akıllı telefon daha geç gelecek.


temsili görsel

Başka bir Çinli kaynağın aktardığı bilgilere nazaran Xiaomi 13 Ultra modeli, mart sonunda ya da nisan başında görücüye çıkacak. Zira Çin’in yeni yıl periyodunda birebir vakitte OPPO Find X6 ve Honor Magic5 serisi de tanıtılacak. Lakin bu verilen tarihin global sürüm için de geçerli olup olmadığı şimdi muhakkak değil.

Xiaomi 13 Ultra modelinin tanıtım tarihi dışında ek olarak teknik özellikleri için de birtakım ön bilgiler mevcut. Xiaomi 13 Ultra, gücünü 4nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden alacak. Bu işlemci; bir adet 3.2GHz suratında Cortex-X3, dört adet 2.8GHz suratında Cortex-A715 ve üç adet 2.GHz suratında Cortex-A510 çekirdeklerine sahip.

Akıllı telefonda 50 Megapiksel ana olmak üzere dörtlü kamera heyetimi bekleniyor. 16 GB RAM 500GB/1TB dahili depolama seçenekleri Xiaomi 13 Ultra modelinden yeniden beklenen özellikler ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu