Xiaomi bu yıl mobil cihaz kadrosunu genişletecek

Xiaomi CEO’su Lei Jun markanın yeni stratejilerini Weibo’da paylaştı. Müşterilerini daha uygun hedefleyebilmek için farklı stratejiler ile karşımıza çıkan Xiaomi Mi Max ve Mi Note takımlarını genişletmeyi planlıyor.

Xiaomi Mi Max ve Mi Note takımını genişletecek!

Çinli şirket taşınabilir aygıtlardaki eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda şirket cep telefonu eser çizgisini, biri Xiaomi, başkası Redmi olmak üzere iki ana markaya ayırdı. Bu strateji şirketin müşterilerini epeyce ayrıntılı hedeflemesine yardımcı oldu.

Yeni Redmi K20 serisi ile de şirket taşınabilir aygıt dünyasındaki gelişimini oturttu. Yaklaşan Hindistan lansmanı ile de bu muvaffakiyet grafiğinin epey yükselmesi bekleniyor.

Şimdi ise şirketin büyüme seyahatinde bir diğer kıymetli dönüm noktası yer alıyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun, markanın eser sınırı stratejisi hakkında “Bu yıl yeni Max ve Note için net bir planımız yok. Açıkçası bu iki çizginin bizi daralttığını düşünüyoruz. Bu yüzden Max ve Note ailesini farklı isimlerle genişletmeyi planlıyoruz” dedi.

Lei Jun’un açıklamalarına nazaran yeni Max ve Note serisi farklı isimlerle karşımıza çıkacak ve muhtemelen bu seriye yeni aygıtlarda eklenecek üzere duruyor.

Ayrıca yeni strateji ile Redmi markası ile daha düşük maliyetli aygıtlar geliştirirken, Mi ismi ile de Mi 9, Mi Mix serisi ve yeni CC serisi de dahil olmak üzere yüksek performanslı modellere odaklanmaya devam edeceğini belirtti.

Başa dön tuşu