Galaxy M40, Google tarafından onaylandı!

Samsung’un uzun müddettir sızıntılar ile gündemden düşmeyen yeni orta – üst düzey telefonu Galaxy M40, yarın Hindistan‘da tanıtılacak. Tanıtım öncesinde Google’ın aygıtı resmi olarak onaylaması birçok özelliği gün yüzüne çıkardı.

Samsung Galaxy M40, Google’ın Android Enterprise programına dahil edildi. Böylelikle Google’ın kurumlara önerdiği telefonlar ortasına Samsung’un bu yeni modeli tanıtılmadan dahil edilmiş oldu.

Galaxy M40 özellikleri Galaxy A60 ile neredeyse aynı!

Kurumsal odaklı bu programın odak noktası güvenlik. Günümüzde kullanıcıların Android ekosisteminde yaşadığı en büyük sorun olan yenileştirmelerin geç gelmesi, şirketler için oluşturduğu risk nedeniyle hayati önem taşıyor.

Samsung’un bu yeni telefonu Infinity-O ekran dizaynını kullanıyor. Yani, ön kamera ekranın sol üst köşesinde yer alan deliğin içerisinde yer alıyor. Buna ek olarak 6.3 inç büyüklüğünde bir ekranın yer aldığı aygıt, 6 GB RAM’e sahip.

128 GB dahili depolama alanı sunan telefon, Android 9 Pie işletim sistemi ile kutudan çıkacak. Buna ek olarak bu telefonun Çin pazarında Galaxy A60 olarak satışa sunulan telefonun yine isimlendirilmiş hali olduğu düşünülüyor.

Zira, bugüne kadar ortaya çıkan özellikler tıpkı. Qualcomm’un Snapdragon 675 işlemcisinden güç alan telefonun art tarafında 32 Megapiksel çözünürlüğünde ana ve 8 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci kamera yer alıyor.

İlginç olan ise Galaxy M40’ın yan tarafında Bixby için özel bir tuşa yer verilirken, Galaxy A60’da bu hususta rastgele bir tuş bulunmuyor. Galaxy M40 hakkında öteki ayrıntılar yarın gerçekleştirilecek olan lansman sonrasında ortaya çıkacak.

Başa dön tuşu