Xiaomi CC9 ile ilgili ilk açıklama geldi

Geçen yıl akıllı telefon şirketi Meitu’yu satın alan Xiaomi bu satın almanın birinci meyveleri ile ilgili çalışmalara başladı. Yakın zamanda Xiaomi CC9 ve Xiaomi CC9e isimli iki model ortaya çıktı. Telefonların birinci bilgilerinin ortaya çıkmasının akabinde şirket cephesinden açıklama geldi.

Lei Jun, Xiaomi CC9 için açıklama yaptı

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Xiaomi CC serisi ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Xiaomi CC9 ve Xiaomi CC9e modellerinin 21 Haziran günü yani bugün, tanıtılacağı duyurulmuştu. Beklenen oldu. Şirket CEO’su Jun birinci duyuruyu yaptı. Fakat, duyuruda telefonların yer almaması dikakt çekti. Jun, CC’nin ne manaya geldiğine de bir açıklık getirdi. Chic & Cool 90 ekibi tarafından geliştirilen CC serisi modelleri ismini de buradan alıyor. Renkli ve yaratıcı olarak açıklayabileceğimiz bu isme ilişkin telefonların neye benzediği ya da teknik özellikleri resmi olarak ilerleyen günlerde açıklanacak. Xiaomi CC9 lansmanı ile ilgili açıklamayı ilerleyen vakitte yapacak.

Xiaomi CC serisi modeller, Redmi ve Mi ailesini takip eden üçüncü marka olacak. Sanat öğrencileri tarafından tasarlanan telefonların modada trend belirleyeceği olması bekleniyor. Farklı bir seri olacağı düşünülen CC ailesi, estetik ayrıntılarıyla isminden kelam ettirecek üzere duruyor.

Jun açıklamasında gençlerin görülüp duyulmak isteğine, fotoğraf çekmeyi ve gördüklerini herkesle paylaşmayı sevdiğine de değindi. Yeni ailede daha fazla hoşluk filtresi olması ve bunun için yapay zeka kullanılması bekleniyor.

Başa dön tuşu