Xiaomi CEO’sundan CC9 ve CC9e açıklaması

Xiaomi‘nin yeni ön kamera odaklı telefon serisi hakkında ayrıntılar sızdırılmaya devam ediyor. Bir yandan da Xiaomi CEO‘su Lei Jun aygıtın kıymetli özelliklerini Weibo üzerinden onaylamaya devam ediyor. Lei Jun’un yaptığı yeni paylaşımlarla Xiaomi CC9 ve CC9e batarya ve parmak izi özellikleri doğrulandı.

Xiaomi CC9 ve CC9e batarya ve parmak izi özellikleri doğrulandı!

Yakın vakitte tanıtılacak olan Xiaomi CC9 ve CC9e hem ön kamerası ile hem de sızdırılan birtakım özellikleri ile kullanıcıları epeyce heyecanlandırmayı başardı. Lakin Lei Jun iki aygıtın da değerli özelliklerini doğrulamaya devam ediyor.

Lei Jun’un Weibo üzerinde paylaştığı yeni bilgilere nazaran iki model de 4030 mAh bataryadan beslenecek ve büyük bataryalara karşın ince yapısını muhafazayı başaracak. Geçtiğimiz günlerde Lenovo’nun da Z6’nın 4000 mAh bataryasını epeyce ince bir kasaya sığdırdığı sızdırılmıştı. Bu iki modelde de Lenovo’nun kullandığı teknolojinin kullanılması bekleniyor.

Ayrıca her iki aygıtta da ekran üzerinden parmak izi sensörü göreceğimiz doğrulandı. Ama şimdi ekran üzerinden parmak izi sensörünün ayrıntıları ve nasıl bir teknoloji kullanılacağı açıklanmadı.

Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun CC isminin, Colorful & Creative ve Chic & Cool 90 takımı tarafından geliştirilmesinden ötürü olduğunu da söyledi. Bu esaslı takım, 90’larda doğan Xiaomi ve Meitu’nun araştırma ve geliştirme departmanında çalışan insanlardan oluşmaktadır.

Cihazların donanım özelliklerinden çok tasarım özelliklerine odaklandığını da vurgulayan Lei Jun, “Bu aygıt modaya uygun ve gereksinimlerinizi sonuna kadar karşılayacak bir aygıt olarak karşınıza çıkacak.” dedi. Sızdırılan donanım özelliklerini ise aşağıdaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Başa dön tuşu