Xiaomi Mi CC9 ve Mi CC9e ortaya çıktı!

Xiaomi CC serisi akıllı telefon ailesi hakkında birinci ayrıntıları geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Bunun yanı sıra şirketin CEO’su Lei Jun bugün yaptığı açıklama ile serinin birinci telefonlarının 2 Temmuz tarihinde tanıtılacağını açıkladı.

Xiaomi Mi CC9 ve Mi CC9e olmak üzere iki modelin tanıtılması bekleniyor. Bu kapsamda gelecek hafta resmi olarak tanıtılacak olan her iki telefonun birtakım teknik özellikleri ve fiyatı gün yüzüne çıktı. Ayrıyeten, aygıt çalışırken görüntülendi.

Fotoğraf Mi CC9’un yalnızca ön yüzünü gösteriyor. Bu nedenle aygıtın ardı hakkında net bir bilgi sahibi olmak pek mümkün değil. Fakat, çerçevesiz yapı nedeniyle açılabilir kamera kullanılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi CC9 özellikleri ortaya çıktı!

6.39 inç büyüklüğünde Full HD+ yani 1080×2340 piksel çözünürlük sunan bir AMOLED ekranın yer aldığı telefon, gücünü Snapdragon 730‘dan alacak. 27W süratli şarj takviyesine sahip olan telefon, 4000 mAh’lık bataryadan beslenecek.

Arka tarafta 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana (Sony IMX586), 16 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci ve 12 Megapiksel çözünürlüğünde üçüncü kamera yer alacak. Önde ise 32 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor.

Xiaomi Mi CC9e daha uygun fiyatlı bir seçenek!

Sonunda yer alan “e” tabirinden de anlaşılabileceği üzere, Xiaomi Mi CC9e modeli daha uygun fiyatlı bir seçenek. 5.97 inç büyüklüğündeki ekranı Full HD+ çözünürlük sunan telefon, gücünü Snapdragon 710’dan alacak. 3500 mAh kapasiteli bataryanın yer aldığı telefon, 18W süratli şarj desteğine sahip.

Arka tarafta 48 Megapiksel çözünürlüğünde Sony IMX583 sensörün kullanıldığı ana kameraya, 8 Megapiksel ikinci ve 5 Megapiksel üçüncü kamera eşlik ediyor.

Fiyatlandırma ise Mi CC9 6GB + 128GB modeli için yaklaşık 380 dolar olacak.  Mi CC9e 6GB + 64GB ise 240 dolar üzere bir fiyat etiketiyle raflarda yerini alacak.

Başa dön tuşu