Apple’ın Genişletilmiş Gerçeklik Gözlüğü Bu Yıl Tanıtılacak

Apple, bir süredir üzerinde çalıştığı genişletilmiş gerçeklik gözlüğünde sona gelmiş olabilir. Deneyimli analist Ming-Chi Kuo’ya göre gözlük, bu yıl kesin olarak tanıtılacak.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bu yıl yeni bir ürün kategorisine daha giriş yapmayı ve rekabete katılmayı planlıyor. Bu ürün, artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik deneyimini birlikte sunacak, Apple’ın tabiriyle “genişletilmiş gerçeklik” gözlüğü. Gelen son haberler, bu gözlüğe çok yakın olduğumuzu düşündürüyor. 

Apple ile ilgili yaptığı paylaşımlarla güvenilirliğini ispatlamış bir kaynak olan Ming-Chi Kuo, Twitter’da dikkat çeken açıklamalar yaptı. Çok net ifadeler kullanan Kuo, Apple’ın genişletilmiş gerçeklik gözlüğünün bu yıl tanıtılacağını söyledi. Ancak Apple’ın planlarında bazı gecikmeler de yaşanmıyor değil.

Genişletilmiş gerçeklik gözlüğü baharda veya en geç WWDC 2023’te tanıtılacak

Apple genişletilmiş gerçeklik

Ming-Chi Kuo’nun açıklamasına göre Apple, genişletilmiş gerçeklik gözlüğünün mekanik bileşen testleri ile yazılım geliştirme araçlarında gecikmeler yaşıyor. Bu da ürünün lansmanı için gecikmeye yol açacak. Kuo, genişletilmiş gerçeklik gözlüğünün bahar aylarında veya haziran ayında gerçekleştirilecek WWDC 2023 kapsamında tanıtılacağını söylüyor. Sevkiyatlar ise en geç üçüncü çeyrek itibarıyla yapılacak. Dolayısı ile Apple’ın genişletilmiş gerçeklik gözlüğü olarak adlandıracağı karma gerçeklik gözlüğü, eylülde tanıtılıp muhtemelen ekimde satışa sunulacak iPhone 15’ten bile önce karşımızda olacak.

Apple’ın Karma Gerçeklik Gözlüğü İşletim Sisteminin Adı Değişti: “realityOS” İptal Oldu

Twitter’da yer alan açıklama şu şekilde:

Başa dön tuşu