iPadOS alacak iPad modelleri ortaya çıktı

Apple‘ın bir müddettir iPad modelleri ile ilgili planları olduğu biliniyordu. Verimliliği artırmak için iPad’in yazılımına eğilen Cupertino’lu şirket en sonunda tablet modellerinin işletim sistemini iOS‘ten ayırdı. iPadOS, WWDC 2019 etkinliğinde resmen tanıtıldı. Bu tanıtımın akabinde iPadOS alacak iPad modelleri de muhakkak oldu.

iPadOS alacak iPad modelleri açıklandı

WWDC 2019 etkinliği 3-7 Haziran tarihleri ortasında düzenleniyor. Aktifliğin birinci saatlerinde iOS 13’ten tvOS 13’e, watchOS 6’dan iPadOS’a kadar tüm yeni işletim sistemleri dünyaya tanıtıldı. iPadOS’un tanıtımının isminden hangi tablet modellerinin bu güncellemeyi alacağı merak konusu olmaya başladı.

iPadOS alacak iPad modelleri, Apple’ın resmi web sitesinde yazılan bir yazıyla netlik kazanmış oldu. iOS 13 sürümünün iPhone 6S’ten sonraki tüm iPhone modellerine geleceği biliniyordu. Fakat, iPadOS ile ilgili soru işaretleri bulunuyordu. Yazılan bilgilerin akabinde bu soru işareti de ortadan kalktı. iPadOS alacak iPad modelleri açıklandı. Yapılan yazılı açıklamaya nazaran, iPad 2’den sonraki tüm tablet modelleri bu güncellemeyi alacak ve kendi işletim sistemine kavuşacak.

Yeni işletim sistemiyle birlikte iOS devranı, iPad modelleri için resmen kapandı. Bu işletim sistemi tablet kullanıcılarının, tabletlerini bilgisayar verimliliğinde kullanabilmelerinin önünü açıyor diyebiliriz. Çoklu ekranda daha verimli bir kullanım sunan iPadOS ayrıyeten klavye tarafında yapılan yenilikle de dikkat çekiyor.

iPadOS hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki haberimize bakabilirsiniz.

Başa dön tuşu