Xiaomi MIUI Launcher yeni bir özelliğe kavuşuyor!

Xiaomi MIUI Launcher sistemini kullanacak olanların tahminen de en çok beklediği haberlerden birisi daha, sonunda, geldi! En son Poco Launcher 2.0 güncellemesi ile sevenlerine müjde veren Xiaomi, MIUI takviyeli POCO F1′de varsayılan bir özelliği yeni modellerine ekleyeceğini duyurdu.

Xiaomi MIUI Launcher uygulama çekmecesi özelliği geliyor!

MIUI kullanıcılarının en çok düşünce çektiği mevzulardan biri olan uygulama çekmecesi, onu kullanan sevenlerini üçüncü parti bir yazılım aratmaya zorluyordu. Çünkü bu türlü bir uygulamayı pek sık kullanmayan Xiaomi, uygulama kısayolları ile bir arada uygulama çekmecesi projesinde denemelere başladığını açıkladı.

Alfa (Alpha) test evresinde olan MIUI Launcher, 4.10.6.1025-06141703 sürümüne büsbütün geçmesiyle birlikte bütün programları bir ortada görebileceğiniz bir dizayna sahip olacak. Kullanıcıların, uygulama çekmesini (App Drawer) açmaları için ana ekranın altında bulunan uygulama çubuğundaki orta düğmeye basmaları gerekecek. App Drawer’un ekran altından kaydırılarak açılan versiyonu, şu an için, gündemde değil.

Uygulama çekmecesi genişletildiğinde; en son kullanılan uygulamalar alfabetik olarak sıralanırken, öbür uygulamalar en üste yerleştirilir. Buna ek olarak, App Drawer’u daraltmak için aşağı hakikat bakan bir ok mevcuttur lakin evvelden söylenildiği üzere, uygulama çekmecesini direkt olarak aşağıya yanlışsız kaydıramazsınız.

Uygulama kısayolları ise ilgili uygulama simgesine uzun bir mühlet boyunca basıldığında ortaya çıkan süratli hareketler kümesidir. Android 7.0 Nougat ile piyasaya sürülen bu kısayollar, kullanıcıların belli kilit vazifeleri gerçekleştirmeleri ismine bir uygulamanın rastgele bir kısmını direkt başlatmalarına müsaade verir.

Henüz daha çok yeni olan sürümün stabil bir versiyonu şimdi piyasaya sürülmedi lakin kendisini tekrar de denemek istiyorsanız, müjde! Alfa sürümünün bir versiyonu internete sızdırıldı. İlgili versiyona “buradan” ulaşabilirsiniz. Shiftdelete.net olarak rastgele bir sorumluluk kabul etmiyoruz.

Xiaomi MIUI uygulama çekmecesinin ekran imgeleri geldi!

Henüz geliştirilmesi tamamlanmayan sistemin büsbütün bitmesini beklemenizi tavsiye ederiz lakin şayet fazla meraklıysanız, şunları bilmenizde fayda var:

  • Uygulama çekmecesi, kullanım sırasındayken çökebilir.
  • Bazı seçenekler tam çalışmayabilir.
  • Yazılım, telefonunuza beklenmedik yansılar verdirtebilir.

POCO Launcher’ın bilakis, bu versiyonun sadece MIUI bazlı akıllı telefonlarda çalıştığını unutmayın.

Xiaomi MIUI uygulama çekmecesi nasıl çalıştırılır?

1 – 4.10.6.1025-06141703 sürümünü indirmeniz için verdiğimiz irtibat adresini kullanın ve onu telefonunuza yükleyin.

2 – Yüklemeden sonra uygulama çekmecesini aktifleştirmek için ana ekrana uzun bir mühlet basın.

3 – Ayarlar (settings) kısmına gelin.

4 – Başka (More) kısmına girin.

5 – Burada, kullandığınız menü lisanından bağımsız olarak, Çince lisanında “Ana Ekran Ayarları” (Home Screen Settings) olarak geçen ayarlar sekmesinin altında bir seçenek göreceksiniz.

6 – Ona basın ve ana ekran için önünüze çıkacak olan iki seçenekli ekrana gelin.

7 – Yazılar Çinçe olsa da ekranda bulunan grafiklerden neyin ne olduğunu anlayacaksınız.

Aşağıda, yazılımın alfa sürümünden imgeler mevcut. Xiaomi, MIUI uygulama çekmecesinin ne vakit çıkacağını şimdi duyurmadı.

Başa dön tuşu