Xiaomi telefonlarda varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir?

Dünyanın en değerli akıllı telefon markalarından birisi olan Xiaomi, ülkemizde de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Şirket, Android tabanlı eserleriyle kullanışlı bir arayüz sunuyor. Bu içeriğimizde Xiaomi akıllı telefonlarda tarayıcı değiştirme nasıl yapılır ondan bahsediyoruz.

İşte Xiaomi tarayıcı değiştirme adımları!

Öncelikle kullanmak istediğiniz tarayıcıyı Xiaomi akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Öte yandan birçok modelde Google Chrome ve Mi Browser yüklü bir formda gelir. Lakin bunlar dışında bir uygulama kullanmak isterseniz Play Store’a uğramanız gerekir.

Kullanmak istediğiniz uygulamayı yükledikten sonra adımlara başlıyoruz;

-İlk olarak “Ayarlar” kısmına gitmelisiniz. Buradan “Uygulamalar” sekmesine tıklayın.

-Menüde bulunan “Uygulamaları yönet” seçeneğine dokunun.

-Karşınıza çıkan arayüzün sağ üst tarafında bulunan üst kısımda bulunan üç nokta sembolünü tıklayın.

-Buradaki seçeneklerden “Varsayılan uygulamalar” seçeneğine dokunun. Karşınıza çıkan “Tarayıcı” kısmına tıklayınız.

-Bu kısımda telefonunuzda bulunan tarayıcı uygulamaları görünecek. Kullanmak istediğiniz tarayıcıya tıklayın. Seçiminiz Mavi tik ile gösterilecek. Bu süreçlerden sonra artık Xiaomi tarayıcı değiştirme sürecini tamamlamış oluyorsunuz.

Android işletim sistemini kullanan Xiaomi, geçtiğimiz Aralık ayında yeni işletim sistemi MIUI 14’ü tanıttı. bir ekip güvenlik ve kapalılık iyileştirmelerini beraberinde getiren MIUI 14, 2023 yılının birinci çeyreği içerisinde Xiaomi telefonlar ile buluşacak.

Başa dön tuşu