Nokia son zamanların trendine katılmaya hazırlanıyor!

Son vakitlerde fiyat / performans eserlerle akıllı telefon kesiminde eski yerini yakalamak isteyen Nokia, yeni trendleri de süratle takip edip geri kalmamaya epey dikkat ediyor. Son vakitlerde çıkan söylentilere nazaran Nokia 5G takviyeli akıllı telefon modellerini bu sene içerisinde satışa sunmak için hazırlanıyor.

Nokia 5G dayanaklı modellerini satışa sunmaya hazırlanıyor!

Ortaya çıkan yeni gelişmelere nazaran Nokia’nın 5G takviyesine sahip iki farklı akıllı telefon modeli, bu sene içerisinde satışa sunulacak. Bu modellerden birisi amiral gemisi segmentine konumlandırılacak iken, oburu orta-üst segmente konumlandırılacak. Amiral gemisi model gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacakken, başka model ise gücünü Snapdragon 735 işlemciden alacak.

Amiral gemisi ile ilgili ortaya çıkan söylentiler, Nokia 9 Pureview modelinin yeni kuşak modeli olabileceği tarafında. Lakin bunun şimdilik bir tez olduğunu belirtelim. Yeni modellerle ilgili bu gelişmelerden öbür hiçbir ayrıntı bulunmuyor. Lakin bilindiği kadarıyla yeni modellerle bu yılın üçüncü çeyreğinde tanışacağız.

5G irtibatı ülkeler bazında yaygınlaşmaya başladıkça, markaların eserlerinde bu teknolojiye yer verme suratları da artacaktır. Yüksek hızlı bağlantı ile kullanıcıları sevindirecek olan 5G, telefonlarda ek olarak önemli bir maliyet doğuruyor. Bu nedenle Nokia’nın yeni modelleri nasıl fiyatlandıracağı da merak konusu.

Başa dön tuşu