Google, oyun yazmayı bilmeyenlere oyun yazdıracak!

Hepimiz küçükken birçok oyun oynadık ve en âlâ oyunların nasıl olabileceği hakkında fikirlerimiz var. Kendi oyunumuzu yazmak, sınırsız hayal gücümüzü, oyunlar üzerinde kullanmak kulağa güzel gelse de, birden fazla kişi yazılım bilmediği için bu hayalden vazgeçiyor. Google, oyun yazmak isteyen lakin yazılıma karşı hayli uzak olan şahıslar için hoş bir tahlil ile karşımızda. İşte oyun yazmayı en kolay hale getirecek ve yazılım bilmeden oyun yazdıran Google Game Builder.

Google Game Builder nasıl çalışacak?

Oyunlar hakkında birçok tecrübesi olan ve ben en hoş oyunu yaparım fakat yazılım hakkında bilgim çok az diyenler için Google karşımızda. Google Game Builder, Google’ın kendi çalışanlarının fikirlerini kıymetlendirmek için oluşturduğu kısmı Area 120 tarafından geliştirildi. Geliştirilen yazılım ile birlikte, kullanıcılara herhangi bir kodlama yahut tasarım tecrübesi bilgisi gerektirmeden, oyun geliştirmek için gereksinim duydukları araçları epey kolay bir formda verilmesi planlanıyor.

Google Game Builder ile birlikte rastgele bir formda grafik tasarlamaya gerek kalmadan sürükle bırak mantığı ile oyun geliştirilebiliyor.

Kullanıcılar için sunulan kolay üretim kademesinin yanı sıra bu etaptan sonraki evre de düşünülmüş ve birçok özel ayrıntı eklenmiş. Oyununuzun imal etabını tamamladıkça geliştirdiğiniz oyunun içerisine girebilir ve hangi kademede olduğunuzu görebilirsiniz. Farklı fikirlere değer veren bireyler de unutulmamış ve Google Game Builder‘da istediğiniz kişiyi oyununuzun içerisine davet edebiliyor ve oyununuzu oynatabilme imkanına erişebiliyorsunuz. Bilgi seviyesine sahip bir geliştiriciyseniz, Google burada da bir seçenek bırakarak kolay araç setlerini kullanmanıza yahut manuel olarak kod girmenize imkan sağlamış.

Google Game Builder, şu anda Steam üzerinden erken erişim oyunu olarak indirilebiliyor. En hoş taraf ise, Windows kullanıcılarının yanı sıra macOS kullanıcıları da programı indirebilecek.

Başa dön tuşu