Yeni bir Google Pixel 4 özelliği ortaya çıktı

Google, son yıllarda Pixel serisi ile öteki amiral gemilerine kıyasla kendi çizgisinde ilerlemeye devam ediyor. Kamera özellikleriyle büyük farklılık yaratan şirket, yeni bir Google Pixel 4 özelliği geliştiriyor.

Samsung ve LG yapamadı, Google Pixel 4 yapabilecek mi?

Google ATAP takımının tanıttığı teknoloji kullanıcıların telefonu ince el hareketleri kullanarak denetim etmelerini sağlıyor. Bu yılın başlarında aygıt fonksiyonlarının yahut özelliklerinin dokunmadan denetim edilmesini sağlamak, kullanıcılara mobilite, konuşma ve dokunsal bozukluklarla yarar sağlayabilmesi için bir yol olarak Soli projesi açıklanmıştı. Ayrıyeten bu proje FCC (Federal Bağlantı Kurulu) tarafından da onaylanmıştı.

Bu yıl gerçekleşen Google I/O etkinliğinde de bahsedilen Soli projesi hareket algılama özelliğinin Android Q sistemi içinde gömülü olarak Soli’ye dayanak sunduğu ortaya çıktı. Bu yıl satışa sunulacak Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerinde bu teknolojinin entegre edilip kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hem Pixel 2 hem de Pixel 3’ü etkileyen sayısız güvenlik sıkıntılarından başı yanan Google’ın Soli projesini yeni modellerine entegre ederek bu sorunu çözmek istediği biliniyor.

Başa dön tuşu