Yeni nesil Apple Watch Ultra için dikkat çeken ekran iddiası!

Apple, Eylül ayında yaptığı tanıtım ile birlikte Watch 8 ve Watch SE‘nin yanı sıra Watch Ultra isimli profesyonel atletlere hitap eden yeni akıllı saatini de ortaya koydu. Güçlü şartlara yönelik üst seviye özellikleri ile öne çıkan akıllı saatin yeni kuşağı için tezler şimdiden gelmeye başladı.

Apple Watch Ultra’nın ekranı büyümeye devam edecek

Apple analisti Jeff Pu, yeni kuşakta Apple Watch Ultra‘nın mikro LED ekrana sahip olacağını argüman etti. Birebir vakitte boyutların da büyüyeceğini söyleyen Pu, 2,1 inçlik bir ekrana işaret etti. Apple Watch Ultra’nın yeni mikro LED ekran panelleri ile mevcut jenerasyondan çok daha yüksek bir parlaklık sunması bekleniyor.

ABD’li üreticinin yeni akıllı saat modeli yüksek fiyatına karşın dünya genelinde değerli satış sayılarına ulaşmış durumda. Dayanıklılığı ve sunduğu özellikler ile Watch 8 ve Watch SE‘den ayrılan aygıt, yeni kuşağında de bu farkını muhafaza niyetinde üzere görünüyor.

Mevcut Apple Watch Ultra, 1,92 inch ekrana ve titanyum gövdeye sahip. 2.000 nit parlaklık sunan akıllı saat, tek bir şarjla 36 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Ayrıyeten ekstrem şartlar için 60 saatlik genişletilmiş pil ömrü seçeneği de bulunuyor.

Watch Ultra’da; kalp atış hızı takibi, SpO2 izleme, EKG, çok sayıda spor modu ve telefon bildirimleri üzere klasik özelliklerin yanı sıra ekstrem spor takibi ve acil durumlar için de birçok özellik sunuluyor. Su altı müddetini, derinliği ve daha fazla ayrıntısı gösterebilen WR100 su geçirmezlik ve IP6X toza dayanıklılık derecesine sahip olan saat ayrıyeten 100 metrelik su dalışlarına kadar kullanılabiliyor.

Etkileyici özelliklere sahip akıllı saat 2024 yılı ile birlikte başta ekran olmak üzere yeni özelliklere de kavuşacak üzere görünüyor. Pekala siz Apple Watch Ultra hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu