Yurt dışından telefon getirenlere üzücü haber!

Yeni düzenleme ile birlikte, yurt dışından telefon yahut başka getirilecek olan elektronik eşyalardan artık, ek bandrol ücreti alınacak. İşte, elektronik aygıtlardan alınacak olan ek bandrol ücretleri!

Yurt dışından telefon getirenlere ek bandrol ücreti!

Bugün, Resmi Gazete tarafınca yayınlanan kararname ile bir arada ticari ithalat niyeti dışında yurt dışından getirilecek olan telefon, televizyon ve radyo üzere görsel yahut işitsel yayınlar alabilen aygıtlar için, 2019’da bir kereye mahsus ek bandrol ücreti alınacağı duyuruldu.

Söz konusu kararname ile birlikte artık yurt dışından getirilen televizyonlar için 8 Euro, 51 ekrana kadar olan televizyonlar için ise 10 Euro ek bandrol fiyatı alınacak.

Bunun haricinde ise, 52 ve 62 ekran televizyonlar için 16 Euro, 68 – 85 ekranlar için 22 Euro fiyat alınacakken, 88-116 ekran televizyonlar içinse 34 Euro bandrol ücreti alınacağı belirtildi.

Son olarak, 117-148 ekranlar için 40 Euro fiyat alınacağı açıklayan yetkililer, 148 ekran ve daha üstündekiler için 80 Euro ek fiyat alınacağını da duyurdu.

Ayrıca, yurt dışından getirilecek olan akıllı telefonlar için 20 Euro üzere bir fiyat alınacağı da belirtilirken, tabletler ve bilgisayarlar içinse kullanıcılardan 10 Euro üzere bir fiyatı tahsil edilecek.

Her türlü görsel yahut işitsel yayınları alabilen aygıtlar için fiyat alınacağını açıklayan yetkililer, radyo ve radyo alıcıları için 1-2 Euro, görüntü oynatıcıları için 18 Euro, set üstü medya kutuları içinse 7 Euro ek fiyat alınacağını da belirttiler.

Bundan bu türlü, 2019 yılında yurt dışından getirilecek olan elektronik cihazlardan bir sefere mahsus üstte belirttiğimiz ek bandrol fiyatları alınacak. Pekala, siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Başa dön tuşu