50 bin dolar ödüllü PUBG Mobile turnuvası başlıyor

Mobil dünyadaki rekabet düzenlenen turnuvalarla daha da artıyor. Oyuncular taşınabilir oyunlardan aldıkları keyifleri bu rekabet hissiyle daha da artıyor. Daha evvel 2019 yılında dünyanın farklı yerlerinde PUBG Mobile turnuvası düzenleyeceğini açıklayan Tencent ve StarLadder’dan haber geldi. Oppo R.T.K. Series başlıyor.

PUBG Mobile turnuvası Türkiye için de tarih belirli oldu. Yeni turnuva dizisinde Rusya, Kazakistan ve Türkiye ayağını oluşturacak olan Oppo R.T.K Series, taşınabilir oyun severleri bekliyor. Kelam konusu turnuva, 20 Mayıs – 7 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştiriliyor.

PUBG Mobile turnuvası Türkiye için tarih 3 Haziran

PUBG Mobile turnuvası için 12 ekip katılacak ve toplamda 50 bin dolarlık bir ödül havuzu olacak.

Oppo R.T.K. Series turnuvalarındaki oyunlar TTP (Üçüncü şahıs) modunda oynanacak. Oyunlar için kullanılacak olan haritalar Erangel, Miramar, Sanhok ve Vikendi olarak sıralanıyor. Tüm bölgeler için düzenlenecek açık elemelere ise 512 ekip kabul edilecek. Kapalı elemelere hak kazanan grup sayısı ise 24 olacak. Her bölgenin finalinde kapalı elemeden gelen 14 grup ile 2 davetli kadro yer alacak. Sonrasında 4 kadro, global finalde bölgesini temsil edecek.

Turnuvanın Türkiye ayağı için elemeler 3 Haziran ile 6 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştirilecek. Üç bölgeden toplamda 12 kadro finallere katılacak. Ayrıyeten organizatörler de oyun yayıncılarından oluşan 4 grubu davet edebilecek. Ekipler iki gün sürecek olan final karşılaşmalarında toplam 50 bin dolarlık ödül havuzundan hisse almak için karşı karşıya gelecek.

Elemelere katılmak için burayı tıklamak gerekiyor. Turnuvanın birincisine 20 bin dolar ödül verilecek. İkincinin mükafatı ise 10 bin dolar. Üçüncü ve dördüncü ekipler 5 bin dolar alacakken, beşinciden sekizinci sıraya kadar listeye giren her bir ekibe 2.500 dolar ödül verilecek.

Başa dön tuşu