5G destekli Sony Xperia F özellikleri ortaya çıktı

Akıllı telefon satışlarında günden güne daha berbata giden Sony, son gelişmelere nazaran zoru denemek için harekete geçti. Muteber sızıntılara göre Sony Xperia F ile birlikte şirket, katlanabilir telefon piyasasına giriş yapacak.

5G takviyeli katlanabilir Sony Xperia F özellikleri ortaya çıktı!

Akıllı telefonlarda yeni bir tasarım trendi haline gelmeye başlayan katlanabilir telefonlar, hala emekleme etabında. Şu an için Galaxy Fold ile Samsung’un ve Mate X ile Huawei’nin giriş yapmaya hazırlandığı bölüme, Xperia F modeli ile de Sony girmeye hazırlanıyor.

Söz konusu argümanlara nazaran Sony, yeni eseriyle birlikte Samsung’a ve Huawei’e direkt rakip olmayı hedefliyor. Şu an için bilgiler oldukça kısıtlı olsa da, raporlar Xperia F için 2020 yılını işaret etmekte.

Sony Xperia F özellikleri nasıl olacak?

Geliştirilmekte olan prototipe ilişkin teknik ayrıntıları sızdıran bir kullanıcı, prototipte bulunan kimi bilgileri de paylaşmış oldu. Bu bilgilere nazaran Xperia F, Snapdragon 855 işlemciden gücünü alacak. Bu işlemci 3,220 mAh batarya ile desteklenirken, Qualcomm X50 modem ile birlikte 5G takviyesi de kullanıcılara sunulacak. LG ekran panelinin kullanılacağı model, 10x zoom takviyesine sahip kamerayı da üstünde barındıracak.

Şu an için hala bilinen ayrıntıların yetersiz olduğunu ve bilinenlerin de son versiyon öncesi değişebileceğini söyleyebiliriz. Siz bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Sony rakiplerinin ortasında başarılı olabilir mi?

Başa dön tuşu