Android mesaj uygulaması Snapchat gibi olabilir

Android ileti uygulaması, Google’ın dayanağını alarak büyük rakiplere karşı önemli bir tehdit oluşturabilir. Çünkü arama motoru şirketi, bu mevzu hakkında Instagram ve Snapchat üzere dev uygulamalara karşı bir hazırlık yaptığını tabir etti. Şu an için test etabında olan proje, beş farklı efekti içerisinde barındırıyor.

Android ileti uygulaması artırılmış gerçeklik ile buluşabilir

Henüz bir güncelleme olarak piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belirli olmayan çalışmanın, oldukça etkileyici ögelerle donatıldığı lisana getirildi. Artırılmış gerçeklik sayesinde gerçek ile sanalı birleştirip apayrı bir manzara üretmek isteyen Google, geliştiricilere uygulamanın beta sürümünü açtı.

Deneme sürecinde olan beş efektin listesi şu biçimde:

– Çizgi sinema grafikleri ile oluşturulmuş ve uçuşa hazırlanan bir uçağın penceresinden yüzünüzün gösterilmesi

– Önünüzde ve gerinizde belirecek olan baloncuklar

– Havai fişek gösterisi

– Konfeti efekti

– Kullanıcının üzerinde bir ışık halkası yaratacak ve ona bir çift kanat verecek olan melek filtresi (Snapchat’te bulunan yüz filtrelerinin sizi takip ettiği üzere yüzünüzü takip edecek)

Beta sürümünü deneyimleyen geliştiriciler, efektlere sadece iletileşme uygulamasının kamerasıyla erişebildiğini ancak onların bağımsız kamera uygulamasıyla kullanılamadığını söylüyor. Buna ek olarak animasyonlu bildiriler, SMS yahut MMS olarak gönderilebilecek ve yüksek kalitedeki medya içerikler mesajlaşmalarda kullanılabilecek. İlgili güncellemenin kullanıcılara ne vakit geleceği şimdi aşikâr değil.

Başa dön tuşu