Apple’dan uygun fiyatlı karma gerçeklik başlığı hamlesi!

Üretim yaptığı tüm alanlarda tepeyi hedefleyen Apple, karma gerçeklik başlık dünyasına da argümanlı hazırlanıyor. Tanıtım aktifliği birçok ertelemeye maruz kalan başlığın çıkış tarihi de belirlendi. Bir müddettir sızıntılarla gündem olan başlık için yeni bir argüman ortaya atıldı.

Uygun fiyatlı Apple Reality Pro, 1500 dolar düzeylerinde olacak

Apple Reality Pro olarak isimlendirilmesi beklenen karma gerçeklik başlığına ait fiyat sızıntıları meraklılarını düşündürür oldu. O denli ki birçok kaynaktan elde edilen bilgilere bakılırsa kesimde en düzgünü olmak isteyen Apple, başlık için 3 bin dolar düzeylerinde bir fiyat biçti.

Hal bu türlü olunca Apple, ulaşılabilirliği arttırmak için bir dizi teşebbüse hazırlanıyor. Daha evvel birtakım sızıntılar uygun fiyatlı bir modelin sinyalini vermişti. Bloomberg ve The Information’a nazaran teşebbüs çoktan başladı. Habere nazaran bin kişilik Apple Teknoloji Geliştirme Kümesi iki farklı başlık üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynağa nazaran uygun fiyatlı Apple Reality Pro, 2025 yılında sahne alacak. Ortada şimdi bir prototip yok lakin şirket, başlıklar için siyasetini belirledi. Amiral gemisi modelde 4K dahili ekran bulunuyor. Kaynağa nazaran uygun fiyatlı modelde çözünürlük kısıtlamasına gidilecek. Ayrıyeten uygun fiyatlı modelde daha az kamera ve nispeten daha yavaş işlemciler kullanılacak.

Son gelen bilgiler ışığında karma gerçeklik başlığının işletim sistemi de muhakkak oluyor. Bloomberg’in “Apple içindeki bir kaynak” notuyla paylaştığı içeriğe nazaran Apple AR/VR xrOS işletim sistemine sahip olacaktı. Beklenen Apple karma gerçeklik başlığı, biri iOS (rOS) tabanlı başkası ise macOS (xrOS) tabanlı olmak üzere iki farklı platform ile piyasaya sürülecek.

Başa dön tuşu