LG’den orta segmente yeni bir akıllı telefon serisi!

Son yıllarda satışlarda yaşamış olduğu düşüşle birlikte etkin bir biçimde telefon üretmeyi bırakan LG Electronics, artık yeni bir akıllı telefon serisi başlatacağını açıkladı. LG W serisi, orta segmente yeni modeller kazandırırken, Samsung’un Galaxy M serisine direkt rakip olmayı hedefliyor.

LG W serisi neler sunacak?

Yayınlanan ön tanıtım afişlerine nazaran LG W serisindeki akıllı telefon modellerinde çentikli ekran modellerine yer verecek. Bunun yanı sıra kimi W modellerinde 3’lü art kamera konseyimi da yer alması bekleniyor. Yapay zeka ile desteklenecek olan bu kameralardan birinin ana kamera, birinin ultra geniş açılı kamera, sonuncusunun ise derinlik algılayıcı kamera olacağı iddia ediliyor.

Ayrıca bir telefonun tasarım ayrıntılarında bu üçlü kamera kurulumunun sol üst köşeye dikey bir formda konumlandırılıyor. Bunun yanı sıra renk seçeneklerinde de siyah, mavi ve yeşil olmak üzere degrade renkleri görüyoruz.

LG’nin W serisinin birinci kademede sadece Hindistan pazarında satışa sunulması bekleniyor. Esasen şirket, bu akıllı telefon serisiyle direkt Hindistan üzere pazarları hedefliyor. Telefonların Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağına dair şimdi bir bilgi bulunmuyor.

Başa dön tuşu