Intel 8. nesil işlemcisini duyurdu!

Yeni jenerasyon çalışma anlayışı yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Artık birçok iş meskenden yapılabiliyor. Tabi bunun için gerekli donanıma sahip bilgisayarlar kaide. Mobilitenin her geçen gün arttığı iş dünyasında bilgisayarların da bu değişime ayak uydurması gerekiyor. Dünyadaki insanların artık neredeyse yüzde 70’i haftada en az bir sefer uzaktan çalışıyor. Yeni jenerasyon Intel işlemci ailesi Intel Core vPro da bu halde çalışan insanları hedefliyor.

Yeni Intel işlemci iş dünyasına hitap ediyor!

Intel de bilgisayar platformlarını geliştirerek şirketlere yönelik tahliller sunmaya devam ediyor. Platformların hedefi taşınabilir çalışanlara muhtaçlığı olan ilişki, güvenlik ve yüksek performans üzere kriterleri sunabilmek. Bu doğrultuda Whiskey Lake mimarisi üzerine şurası yeni 8. jenerasyon Intel Core vPro pazardaki yerini aldı.

Yeni işlemciler Wi-Fi 6 (Gig+) tahlilleriyle konfigüre edilmiş formda geliyor. Ayrıyeten Hardware Shield teknolojisi de burada karşımıza çıkıyor. Bu muhafaza kalkanı güvenlik açısından kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Teknoloji ilave bir BT altyapısı da gerektirmiyor.

Intel, 3 yaşındaki bir PC ile karşılaştırıldığında, sekizinci kuşak Intel Core vPro i7-8665U işlemcinin yüzde 65’e kadar daha süratli genel performans ve 11 saate kadar pil ömrü sağladığını söylüyor. Bu çalışanların yanlarına şarj aygıtlarını almadan çalışabilmeleri konusunda son derece kıymetli.

Yeni Intel Optane bellek H10 katı hal depolama özelliği sayesinde büyük evraklar daha süratli açılabiliyor.

Başa dön tuşu