WhatsApp uygulamasına yeni özellikler!

Facebook‘un sahibi olduğu tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, son vakitlerde yeni özelliklere odaklanmaya başladı. Evvel karanlık modunu beta kullanıcılarına sunan şirket, bir müddet evvel de kullanıcılara çıkartmalar isminde bir özellik sunmuştu. En son WhatsApp güncellemesi ile birlikte, beta olarak Doodle UI emoji geliştirmelerinin yanı sıra yeni animasyonlu etiketler kullanıcılara sunuluyor.

WhatsApp, animasyonlu etiketleri ve yeni emojileri getiriyor!

WhatsApp’a bir mühlet evvel Etiketler isminde bir özellik eklenmiş, lakin bunlar yalnızca statik olarak kullanıcılara sunulmuştu. Yani, hareketli etiket özelliğine sahip rastgele bir etiket kullanılamıyordu. Son beta güncellemesinde WhatsApp, GIF‘lere benzeyen, animasyonlu etiketleri test ediyor.

WhatsApp daha evvel de animasyonları etiketleri test etmiş, ancak bunları bir müddet sonra geri çekerek güncellemeyi durdurma kararı almıştı. Ancak bu sefer WhatsApp hoş bir iş çıkarmışa benziyor. Ortaya çıkan çıkartmaların hayli hoş göründüğünü söylesek çokta yanılmış sayılmayız. GIF’ler de animasyonlu etiketlerin yerini alabilecek kadar hoş olsa da, onlar otomatik olarak oynatılamıyorlar, bunun yerine medya dosyası üzere, sizin oynatmanızı beklerler. Bu nedenle pratik değildirler.

Animasyonlu çıkartmalar ise, görüldüğü andan itibaren oynatılmaya başlanacak. Daha da güzeli bu özellik, WhatsApp web ve masaüstü sürümünde de kullanılabilecek.

WhatsApp animasyonlu etiketlerinin tam sürümünün ne vakit çıkacağı ile ilgili net bir tarih bulunmuyor. Fakat özellik şu an bazı iOS ve Android beta kullanıcıları için kullanılabilir durumda.

WhatsApp ayrıyeten 2.19.106 beta güncellemesinde Doodle UI emojilerini de değiştiriyor. Buna nazaran Android işletim sistemindeki cansız görünen emojiler, artık iOS işletim sistemindeki emojilere dönüşecek.

Siz ne düşünüyorsunuz? WhatsApp beta kullanıyor musunuz? WhatsApp güncellemesi yaptınız mı? Yorumlarda belirtiniz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu