Play Store iade politikasında değişikliğe gidiyor!

Play Store üzerinden ezkaza yapılan alışverişlerde olduğu üzere, beğenmediğiniz satın alımları da iade etme imkanınız bulunuyor. Bu üzere durumlarda iade süreçleriniz genelde epeyce kısa müddetlerde tekrardan hesap bakiyenize yansımaktaydı. Google Play Store iade siyasetinde yaptığı değişiklikle birlikte bu durumda değişikliğe gitti.

Play Store iade siyasetinde değişikliğe gidiyor!

Google Play Store’un dayanak sayfalarında yapılan değişiklikle birlikte, iade siyasetlerinde bir ekip değişikliğe gidildiği gözüktü. Geri ödeme mühletinin daha evvelce yaklaşık on beş dakika olarak belirtildiği alan, yapılan güncelleme ile birlikte dört gününe kadar sürebilir formunda yenilendi. Yani daha evvelce epey süratli bir biçimde aktarılan geri ödemeler, artık biraz daha geç bir biçimde iade edilebilir.

Bu üzere durumlarda ortaya hafta sonunu da katarsak satın aldığınız uygulama yahut hizmetin tarafınıza geri ödenmesi yaklaşık bir hafta kadar sürebilir. Bu değişikliğin temelde sebebinin iadenin çok kolay olması sebebiyle, pek çok kişinin kısa denemeler amacıyla yaptığı satın alımlar olduğunu söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu