Google konuşma tanımlama artık daha başarılı

Google konuşma tanımlama uygulaması Live Transcribe, son güncelleme ile birlikte biraz daha kullanışlı bir hale geliyor. Uygulama artık sırf konuşmaları değil, köpek havlaması ve alkış üzere seslerini de algılayıp kayıt altına alabilecek. Sesleri metne çevirerek işitme engelli ya da güç işiten şahıslara sunan uygulama, bu sayede işitme engelli şahıslara daha fazla bilgi verebilecek.

Bunun yanı sıra algılanan konuşmaların transkriptleri 3 gün boyunca kayıt altında kalacak. Yani 3 gün içerisinde bu metinleri kopyalayıp kayıt altına alabileceksiniz.

1.8 milyon Android aygıtta kullanılan Live Transcribe, temelinde bulut tabanlı makine öğrenme ve konuşma tanıma teknolojisini kullanıyor. Bu sebepten ötürü uygulamanın düşük donanıma sahip akıllı telefon modellerinde rahatlıkla çalışması da mümkün.

Google konuşma tanımlama uygulaması her geçen gün gelişiyor

Kullanıcılara her ne kadar yansıtılmasa da anlaşılana göre Live Transcribe, 2016’dan bu yana hala daha geliştirilmeye devam ediyor. Google harici Teams, Skype ve Office üzere şirketler de bu teknoloji üzerine çalışıyor. Münasebetiyle bu teknolojiye ileriki periyotlarda daha farklı boyutlar kazandırılabilir.

Başa dön tuşu