Android Q Beta 4 yayınlandı! İşte detaylar!

Mayıs ayında düzenlediği I/O 2019 etkinliğinde Android Q Beta 3 sürümünü yayınlayan Google, ortadan geçen yaklaşık bir ayın akabinde bu kere Android Q Beta 4 sürümünü geliştiricilere sundu. Böylelikle finale bir adım daha yaklaşıldı.

Beta 4’ün en değerli özelliklerinin başında Google’ın Android Q için yeni geliştirici API’lerini son kere yayınlaması geliyor. API 29 ile (sayı her sürümde artıyor) geliştiricilerin uygulamalarını uyumlu hale getirmesi talep ediliyor.

Android Q Beta 4 ile son API sürümü yayınlandı!

Şu anda geliştiriciler yayınlanan en son API’yi kullanarak Android Q tarafından sunulan karanlık mod, katlanabilir telefon dayanağı ve akıllı cevaplar üzere çeşitli yenilikleri kendi uygulamaları ile uyumlu hale getirebiliyorlar.

Şu anda Beta 4 sürümü, Google Pixel modellerinin yanı sıra Essential Phone modeline geldi. Beta sürecine dahil olan başka akıllı telefonlarında epey kısa bir müddet içerisinde Android Q Beta 4 sürümünü alması bekleniyor.

Beta 4 sürümünün test edilebildiği / edilebileceği modeller şu biçimde; Asus Zenfone 5z, Essential Phone, Huawei Mate 20 Pro, LG G8 ThinQ, Nokia 8.1, OnePlus 6T, Oppo Reno, Realme 3 Pro, Sony Xperia XZ3, Tecno Spark 3 Pro, vivo X27, vivo NEX S, vivo NEX A, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi Mix 3 5G.

Siz de bu listedeki aygıtlardan birine sahipseniz, buraya tıklayarak Android Q Beta programı hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Son olarak Android Q final sürümünün Ağustos ayında yayınlanmasının planlandığını belirtmeliyiz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu