Android Q güncellemesi alacak telefonlar

Mayıs ayında düzenlediği I/O 2019 etkinliğinde Android Q hakkında tüm ayrıntıları açıklayan Google test sürümlerine devam ediyor. Bizde final sürümü öncesinde, Android Q güncellemesi alacak telefonlar listesi ile karşınızdayız.

Android kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri, telefonlarının güncelleme alıp almayacağının takibi. Üst düzey modeller en az 2 yıl boyunca güncelleme alıyor. Lakin, güncelleme müddetlerinde yaşanan uzamalar takibi zorlaştırıyor.

Android Q güncellemesi alacak telefonlar!

Liste üreticilerin güncelleme açıklamaları baz alınarak oluşturuldu. Bu nedenle aygıtların güncelleme alacağına kesin gözüyle bakılırken, üreticilerin ilerleyen devirlerde fikir değişikliğine gitme ihtimali bulunduğunu belirtmek isteriz.

Google

Google’ın kendi telefonları, Android güncellemeleri kelam konusu olduğunda sürekli ön sırada. Android Q güncellemesi şu anda beta olarak bu akıllı telefonlara yüklenebiliyor. Final sürümü çıktığında da birinci olarak bu aygıtlara gelecek.

– Pixel
– Pixel XL
– Pixel 2
– Pixel 2 XL
– Pixel 3
– Pixel 3 XL
– Pixel 3a
– Pixel 3a XL

Asus

Asus, Android güncellemeleri konusunda maalesef kullanıcıların beğenisini kazanan markalar ortasında yer almıyor. Lakin, Android Q Beta testleri kapsamında yer alıyor. Şu anda iki modelin güncelleme alacağı belirtildi.

– Asus Zenfone 5Z
– Asus Zenfone 6

BlackBerry

BlackBerry güvenlik güncellemeleri konusunda epey süratli olsa da, ana güncellemeler kelam konusu olduğunda yavaş kalıyor. BlackBerry Key2’nin Android Q güncellemesi alacağı doğrulanırken, hala Android Pie bekleniyor.

– BlackBerry Key2

Essential Phone

Bilinenin bilakis çentikli telefon devrini başlatan Essential, Pixel modelleri ile emsal biçimde süratli bir halde güncellemeyi aygıtına veriyor.

– Essential Phone

1 2 3 4 5

Başa dön tuşu