Apple Music kullanım oranında büyük artış

Milyonlarca aboneye sahip olan Apple Music, müzik akış hizmeti alanında Spotift üzere kıymetli bir rakiple gayret etmeye devam ediyor. Şirket yayınladığı istatistiklerle Apple Music kullanım oranlarında hatrı sayılır bir yükseliş olduğunu açıkladı.

Apple Music 60 milyondan fazla etkin kullanıcıya sahip 

Apple, Aralık 2018’e kadar 56 milyon aboneye sahip olduğunu açıklamıştı. Ortadan geçen 6 aydan sonra yaklaşık 4 milyon kullanıcı daha edinen Music, rakibiyle ortasındaki farkı kapatmakta kararlı.

iOS 13 sürümünde eklenen müzik platformundaki son gelişmelerle, Apple önümüzdeki aylarda müzik akışı hizmetine daha fazla abone getirmeyi umuyor. Apple’ın her ay yeni abone kazanma suratı, şu anki dünyanın en büyük müzik akışı hizmeti olan Spotify‘ı geçme konusundaki argümanını kuvvetlendiriyor. Ayrıyeten Apple’ın ABD’de Spotify’dan daha fazla abonesi olduğunu belirtmekte yarar var.

Kullanıcıların Spotify’da sevip Apple’da sevmediği ya da bulamadığı özelliklerin başında müziklerin lisans mutabakatlarından ötürü çoğunlukla Spotify’da buluyor olması yer alıyor. iOS 13 ile yenilenecek Apple Music’in bu durumu düzeltip düzeltmeyeceği konusunda şimdi bir bilgi yok. Lakin kullanıcı dostu bir uygulama ve liste denetim dizaynının yenilenmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu