Apple Pro Display XDR tanıtıldı!

WWDC 2019 aktifliği bugün Türkiye saatiyle 20.00’de başladı. Aktiflik kapsamında işletim sistemlerinden aygıtlara kadar pek çok yeni Apple eseri tanıtıldı. Tanıtılan bir başka ürünse Apple Pro Display XDR oldu.

6K çözünürlüklü Apple Pro Display XDR tanıtıldı

Özellikle görüntü sürece konusunda profesyonellere hitap edebilecek donanımda olan ekran, birçok özelliği de yanında getiriyor. iMac 5K modeline göre yüzde 40 daha büyük olan Pro Display XDR, nanoteknoloji ismi verilen mat bir özelliği de barındırıyor. Öbür monitörlere nazaran daha fonksiyonel olan Pro Display XDR’in art tarafında dört farklı giriş de yer alıyor. 32 inç LCD ekranlı ve  6016 x 3384 (6K) çözünürlüğün eşlik ettiği monitör tam manasıyla büyüleyici görünüyor.

Olağanüstü dinamik menzili temsil eden Pro Display XDR, referans modları ile birlikte P3 ve 10 bit renk ve ortam aydınlatması için iPhone’lardan alışık olduğumuz True Tone renk ayarına sahip. Ekranın süresiz olarak tam 1000 nit parlaklıkta kalmasına müsaade verdiğini ve 1.600 nitlik seviyeye çıkabileceği açıklandı. 

Pro Display XDR için tanıtılan ek aksesuar olan Pro Stand, Apple’a nazaran ekranı ek bir tartı olmadan hissettiren ve tıpkı vakitte ekranın dikey pozisyona getirilmesini sağlayan eğim ve yükseklik ayarına sahip özellikte. Modüler tasarım, ekranın taşınabilirlik için Pro Stand’dan ayrılmasını sağlıyor ve VESA tipi monitör askılarıyla da tam uyumlu halde asılabiliyor. Pro Stand, 999 dolar fiyat etiketiyle, Pro Display’den farklı olarak satışa sunulacak. Mac Pro’ya bağlanmak için 6 ekrana kadar destekleyen bir Thunderbolt 3 girişi ve kablosu kullanılıyor. Görüntü editörleri ve profesyonel fotoğrafçılar için üretilen Pro Display XDR, HDR imajlar ile rahatlıkla çalışabiliyor. Pro Display XDR, 4.999 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. 

Apple Pro Display XDR ve Pro Stand, sonbaharda satışa sunulacak.

Başa dön tuşu