Honor 20 serisi için Android Q müjdesi!

ABD hükümeti tarafından uygulanması planlanan Huawei yasağı, milyonlarca Huawei ve Honor marka akıllı telefon kullanıcısını endişelendirmeye devam ediyor. Çünkü bu iki ismin Android Q güncellemesini alıp almayacağı konusu gündemde. Çinli firma cephesinden yapılan açıklama ise hayli net.

Honor 20 serisi kendinden son derece emin

19 Ağustos 2019 tarihinde yürürlüğe girmesi beklenen yasağın Çinli takımın üzerinde yaratacağı tesir, şimdiden, Android severleri düşündürüyor. Buradan hareketle, Huawei’nin sahip olması beklenen Android lisansının askıya alınması kelam konusu. Peki, telekomünikasyon markası kendi Honor 20 serisi ismine güncelleme yapmaya devam ederse gerçekleşmesi beklenen en mümkün ihtimal ne olur?

Tahminler, Honor 20 aygıtları ile Google ortasındaki etkileşimin kesileceği istikametinde şekilleniyor. Şayet bu akıllı telefon modelleri güncellenmeye devam ederse, Huawei ailesinin üyesi Honor 20, Google Play’e ve başka Google uygulamalarına erişimez hale gelebilir. Bu şartlara karşın, Huawei ve onun alt markası Honor, kendi kullanıcılarına ABD hükümeti tarafından alınan tedbirlerden bağımsız olarak güncelleme getirme konusunda çok kararlı.

Honor 20 serisi Android Q güncellemesi alacak mı?

Bir taraf mutlaka “hayır” derken, bir taraf katiyetle “evet” demeye devam ediyor. Buna ek olarak Asya’nın irtibat alanındaki gururu, geçtiğimiz günlerde Android Q tabanlı EMUI 10 güncellemesini en az 15 Huawei aygıtına getirme konusunda kendine duyduğu itimadı ilan etmişti. Şimdi, Honor’ın alt markası olan Honor 20 de Android Q güncellemesini alacağını argüman ediyor. Tüm bu akıllı telefon modellerinin (Honor 20, Honor 20 Pro, Honor 20 Lite) Android Q’yu alması planlanıyor. Modellere nazaran gelecek olan güncellemelerin tarihleri ise şimdi belirli değil.

Honor 20 ve Honor 20 Pro, şu an için Honor markasının Magic UI 2.1 (EMUI 9.1) sistemini kullanmaya devam ediyor. Sizce bu yolun sonunda kim kazanacak?

Başa dön tuşu