Apple Watch, Dünya Sörf Ligi’nde Resmi Ekipman Oldu

Apple Watch, ilk kez profesyonel bir spor organizasyonunda resmi ekipman olarak kabul edildi. Dünya Sörf Ligi, sporcuların cihazı yarışmalarda kullanacağını açıkladı.

Apple’ın akıllı saati Apple Watch, hem günlük kullanım hem de sporcular için birçok önemli özelliğe sahip olmasıyla biliniyor. İşte bu yüzden de birçok profesyonel sporcu bu cihazlardan yararlanıyor.

Şimdi ise Apple Watch’ın spor alanında kullanımıyla ilgili bir gelişme yaşandı. Dünya Sörf Ligi (WSL), bugün yaptığı açıklamayla Apple’ın akıllı saatinin resmi ekipman olarak kabul edildiğini duyurdu. Bu gelişme, cihazın ilk kez profesyonel bir spor organizasyonunda resmen kullanılmasını sağladı.

Apple Watch, yarışmalar sırasında sporculara bilgi sağlayacak

Sporcular, Apple Watch 8 ve Apple Watch Ultra yardımıyla yarışmalar sırasında WSL Surfer ismi verilen uygulamaya erişebilecek. WSL puanlama sistemiyle uyumlu olan uygulama, sporculara puanlar, dalgalar, sıcaklık gibi birçok konuda bilgi sağlayabiliyor. Apple Watch da suya dayanıklılığı nedeniyle bu bilgileri kolay ve güvenli bir şekilde sporcuların bileğine bu bilgileri taşıyor.

WSL CEO’su Erik Logan da, “Apple Watch’ın kullanım kolaylığı, su geçirmezliği gibi gibi benzersiz özellikleri, dünya turumuzun zorlu koşullarında yarışan sörfçüleri desteklemek için ideal bir çözüm hâline getiriyor. Sörfçüler, rekabet ederken bilgilere ihtiyaç duyar. Apple Watch için geliştirdiğimiz WSL Surfer da gerçek zamanlı verileri sağlayarak bunu başarıyor” ifadelerini kullandı.

Her sörfçünün uygulamanın önden yüklenmiş olduğu bir Apple Watch alacağı belirtilirken, 29 Ocak’ta Hawaii’de başlayacak yeni sezondan önce hepsinin cihazla antrenman yapacağı aktarıldı.

Apple Watch 8 hakkındaki tüm detaylar için

Apple Watch Series 8 Tanıtıldı: İşte Tasarımı, Fiyatı ve Özellikleri

Apple Watch Ultra hakkındaki tüm detaylar için

Apple Watch Ultra Tanıtıldı: İşte iPhone Kadar Pahalı Akıllı Saatin Fiyatı ve Özellikleri

Kaynak :
https://appleinsider.com/articles/23/01/27/world-surf-league-declares-apple-watch-as-official-sports-equipment?utm_medium=rss

Başa dön tuşu