Ödüllü OLED TV, Philips 55OLED803 inceleme

Philips’in 15.999 TL fiyat etiketine sahip, ödüllü OLED TV’si Philips 55OLED 803 inceleme görüntüsüyle karşınızdayız. Bakalım bu tezli TV bizlere neler sunuyor?

Philips 55OLED803 inceleme

Philips’in 15.999 TL fiyatı ve sunduğu tecrübe ile dikkat çeken 55OLED803 inceleme görüntüsü ile sizleri baş başa bırakıyoruz. OLED paneli ile bir arada etkileyici siyah performansı, 3 yollu Ambilight, Android tabanlı akıllı TV özellikleri başta olmak üzere, öne çıkan tüm ayrıntıları videomuzda. İyi seyirler... Ayrıyeten inceleme yazısını da görüntünün altından okuyabilirsiniz.

Philips 55OLED803 modelini buradan satın alabilirsiniz

Tasarım, Ambilight ve Kumanda özellikleri

Philips 55OLED803, OLED ekran panelinin avantajıyla bir arada ultra ince bir dizaynla geliyor. Bu ultra ince tasarım, ince çerçeveler ve epey az yer kaplayan TV ayaklarını da birleştirdiğimizde, izlerken yalnızca ekrana odaklandığınız bir televizyon bizlerle bir arada.

Salonunuza ya da kullandığınız yere şıklık katan televizyon, 3 taraflı Ambilight ile bir arada hem ambiyansı hem de seyir kalitesini artırıyor. Ayrıyeten Philips Hue ampülleri de Ambilight’a ekleyerek, ambiyansı çok daha ileri düzeylere taşıyabiliyorsunuz.

Ambilight, sinemaları ve oyunları daha sürükleyici hale getiriyor ve ekranı olduğundan daha da büyük gösteriyor. Bilhassa oyun ve sinemalardaki konsantrasyonu da daha yüksek düzeylere çıkardığını söyleyebilirim.

TV’nin kenarlarındaki akıllı LED’ler, ekrandaki renkleri gerçek vakitli olarak duvarlara ve odanın içine yansıtır. Ayrıyeten Ambilight ayarlarından sese nazaran de ışıkların yanmasını ayarlayabiliyorsunuz. Böylelikle dinlerken de salonunuza farklı bir ambiyans katabiliyorsunuz.

550LED803, iki farklı kumandayla birlikte geliyor. Bu iki farklı kumanda, farklı gereksinimlerinizi basitçe gidermenizi sağlıyor. Klavyeli kumandanın gerisindeki QWERTY klavye, rahat bir giriş yapma imkanı sunuyor. Ayrıyeten kumandadaki Netflix butonuyla, direkt Netflix uygulamasına da giriş yapabiliyorsunuz.

Kullanımı kolay uzaktan kumanda ile bir arada dokunmatik alan ile birlikte uygulamaların içerisinde hareket etmeniz çok daha kolaylaştırılıyor. Ayrıyeten Android işletim sistemine sahip olan Philips 55OLED803, Google Asistan dayanağına de sahip. Bu kumanda üzerindeki Google Asistan tuşuna basarak, Türkçe sesli aramalar yapabiliyorsunuz.

Philips 55OLED803’ün dizaynını tamamlamadan evvel, gelişmiş bir televizyon için en kıymetli nokta olan giriş çıkış ilişkilerine da bir göz atalım.

Arka tarafta 4 adet HDMI çıkışına sahip olan Philips 55OLED803, HDMI ilişkilerinde 60 Hz 4K yani 3840 x 2160 piksel çözünürlüğü destekliyor. Ayrıyeten HDR, ve HDR10 dayanağı de HDMI irtibatlarında mevcut.

Bağlantılar ortasında 2 adet USB, Ethernet irtibatı için RJ-45 jack’ı, oyun konsollarında da rahat kullanabileceğiniz optik ses çıkışı, 2 adet uydu girişi ve kulaklık çıkışı üzere ilişkiler bulunuyor. Ayrıyeten WiFi 802.11 AC kablosuz WiFi teması da destekleniyor.

Satın Alınabilecek En Uygun OLED TV mükafatı alan Philips 55OLED803 özellikleri

OLED ekranları basitçe anlatmak gerekirse, her bir pikselde bulunan LED’lerin birleşiminden oluşuyor diyebiliriz. Her bir pikseldeki LED’in bağımsız olarak açılıp, kapandığı ve manzara verdiği OLED TV’ler, gerçek siyah rengini en yeterli veren ekran paneli olarak dikkat çekiyor.

OLED paneller hem gerçek siyah rengini bizlere veriyor, hem de hayli yüksek kontrast bedellerine çıkabiliyor. Bilhassa HDR üzere yeni teknolojilerle bir arada yüksek kontrast bedellerinin desteklenmesi, bilhassa ağır ışıklı patlama, gün doğumu üzere sahnelere ekstra gerçekçilik katıyor.

LCD ekran panelleri üzere arttan aydınlatma muhtaçlığı olmayan OLED TV’lerin, görüş açısı da LCD ekranlara nazaran de epeyce başarılı.

4K çözünürlük ve P5 manzara motoru

Philips’in P5 manzara motorunun çalışma prensibi 5 temel unsurdan oluşuyor. Bu 5 unsur, manzara kaynağını mükemmelleştirme, netliği artırmak, renkleri ve kontrastı geliştirme ve hareket.

Kısacası gelen manzaranın işlenerek daha net, daha yanlışsız ve canlı renkler ile birlikte daha pürüssüz hareketlerle size yansıtıldığını söyleyebiliriz. Kullandığımız Philips 55OLED803 modelinde de 2. Nesil P5 manzara motorunu kullanıyor.

4K Ultra HD çözünürlüğü destekleyen TV, daha düşük çözünürlüklü yayınlarda da P5 manzara motoru sayesinde imgeyi daha düzgün hale getiriyor.

Herhangi bir diğer esere gerek kalmadan, Android işletim sistemi kullanan Philips 55OLED803 modeli üzerinden 4K çözünürlüğünde ve HDR dayanağına sahip Netflix sinemaları izleyebilir, YouTube’da ve öbür desteklenen uygulamalarda 4K çözünürlüğün keyfini yaşayabiliyorsunuz.

Ses kalitesi

Philips 55OLED803’ün en çok beğendiğim istikametlerinden biri de dahili ses sistemi. 50 Watt RMS gücüne sahip 2.1 kanal ses sistemine sahip olan televizyon, pek çok soundbar’dan daha güçlü bir tecrübe bizlere sunuyor.

Tiz sesler için 2 adet silk dome tipi tweeter, 2 adet tanesi 10 Watt gücünde mid sesler için şoför ve 1 adet 30 watt gücünde subwoofer’dan oluşan ses sistemi, toplam 50 Watt RMS gücüne sahip.

Ayrıca Dolby Dijital, Dolby Digital Plus, DTS-HD Premium Sound, DTS-HD, DTS Studio Sound II takviyesi de sunuluyor.

Başa dön tuşu