Samsung devasa oyun monitörünü tanıttı!

Tüm teknolojik eserlerde olduğu üzere monitör konusunda da şirketler ortasında kıymetli bir rekabet mevcut. Ekran konusunda savlı markalardan bir tanesi olan Samsung da monitör konusunda yeni bir adım atıyor. Güney Koreli üretici Odyssey Neo G9 ile devasa monitörler dünyasına adım atıyor.

Samsung 57 inçlik devasa monitörü ile epey iddialı

57 inç boyutundaki Odyssey Neo G9, 32:9 orana sahip ultra geniş ekranı ile öne çıkıyor. Samsung’un yeni monitörü 7.860 x 2.160 piksel çözünürlüğe sahip 8K ekrana sahip. Samsung, Neo 9’un birinci çift UHD küçük LED monitör olduğunun da altını çiziyor.

Güney Koreli markanın yeni monitörü parlamayı en aza indirmek için mat bir ekranın yanı sıra 1.000.000:1 kontrast oranı ve HDR 1000 dayanağına de mesken sahipliği yapıyor. Neo G9, 240 Hz yenileme suratı ve 1 ms reaksiyon müddeti göz önüne alındığında, yüksek performanslı oyun için de uygun bir seçenek olarak öne çıkabilir. Samsung yeni dev ekranlı monitörünün fiyatını ise daha sonra açıklayacak.

Samsung, birinci kavisli ekranlı OLED monitörü olan 34 inçlik Odyssey G8 OLED monitörün akabinde CES 2023 fuarında yeni kavisli ekranlı modellerine merhaba diyor. 32:9 en uzunluk oranına sahip birinci OLED oyun monitörü olduğu argüman edilen Odyssey G95SC; 240 Hz tazeleme suratına ve 5.120 x 1.440 çözünürlüğe sahip Dual Quad-HD ekrana konut sahipliği yapıyor.

Yeni oyun monitörü, 1 ms reaksiyon müddeti, 3,6 mm kalınlığı ve 1800R ekran dayanıklısı ile öne çıkıyor. Neo Quantum İşlemcisi ile birlikte sunulan monitörde bu sayede renklerin en güzel biçimde yansıtılması hedefleniyor. Yeni model ayrıyeten Xbox Cloud Gaming ve NVIDIA GeForce Now üzere bulut oyun hizmetlerine erişim sağlayan Samsung Gaming Hub’a da mesken sahipliği yapıyor.

Samsung yeni eserleri ile monitör dünyasındaki savını artıracak üzere görünüyor. Pekala siz yeni Odyssey Neo G9 ve Odyssey G95SC hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu