Pokemon Go oyuncularına kötü haber!

Ülkemizde resmi olarak yayınlanmasa da milyonlarca kullanıcısı olan ve Niantic Games tarafından geliştirilen Pokemon Go‘nun 1 Temmuz tarihinden itibaren Apple Watch kullanılabilir olmayacağını daha evvel sizlere duyurmuştuk.

Pokemon Go’dan bir makûs haberde Android kullanıcılarına geldi. Apple Watch ile emsal biçimde 1 Temmuz’dan itibaren eski Android telefonlar için dayanağın sonlandırılacağı açıklandı. İddia edilebileceği üzere işletim sistemi baz alınıyor.

Pokemon Go eski Android telefonlar ile çalışmayacak!

Oyunun büsbütün oynanılamaz hale gelip gelmeyeceği şimdi netleşmedi. Bu kapsamda Pokemon GO, 1 Temmuz tarihinden sonra Android 4.4 KitKat yüklü telefonlarda çalışmayabilir yahut çalışsa bile ileriye dönük güncellemeleri almaz.

Niantic işletim sistemine nazaran kullanım oranlarını açıklamadı. Bu nedenle Android KitKat ve daha eski işletim sistemleri için takviyenin sonlandırılmasından kaç oyuncunun etkileneceğini bilmiyoruz.

Pokemon GO, Niantic’in eski telefonlar için dayanağı sonlandırdığı tek oyun değil. Artırılmış gerçeklik oyunu Ingress için de misal formda 1 Temmuz itibariyle eski aygıtlara olan takviye sonlandırılıyor. Niantic oyunculara işletim sistemlerini güncellemelerini yahut daha yeni bir telefona geçiş yapmalarını tavsiye ediyor.

Başa dön tuşu