Asus, iş odaklı yeni ExpertBook B9’u CES 2023’te tanıttı!

Her yıl ocak ayında Las Vegas, Nevada’da Consumer Electronics Association tarafından düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES bu yıl da teknoloji meraklılarına kapılarını açıyor. 5 ila 8 Ocak tarihleri arasında en yeni teknolojilerle karşımıza çıkacak fuar için tanıtımlar ve gösterimler başladı. Aktiflikte dikkatleri üzerine çeken firmalardan birisi de Asus. Kısa mühlet içinde ROG Strix SCAR 18 (G834) ve TUF Gaming modellerini vitrine çıkaran üretici artık de iş odaklı yeni ExpertBook B9 OLED modelini duyurdu.

Asus ExpertBook B9 OLED kullanıcılara neler sunuyor?

Asus, halihazırda devam eden CES 2023 etkinliğinde hem oyunculara hem de profesyonellere yönelik çok sayıda yeni dizüstü bilgisayarı vitrine çıkardı. Şirket ayrıyeten iş odaklı ExpertBook B9 serisini de ExpertBook B9 OLED (B9403CVA) ile yeniledi.


Asus ExpertBook B9 OLED

Asus ExpertBook B9‘un kasası magnezyum alaşımından, daha da spesifik olmak gerekirse magnezyum-lityum alaşımından yapıldı. Ayrıyeten 2.8k çözünürlüklü 14 inç OLED panel modelde yer alıyor. Hatta burada şirketin kıymetli bir argümanı var. Çünkü Asus’a nazaran yeni dizüstü, ekran boyutuna karşın birçok 13 inç ekranlı dizüstü bilgisayardan daha hafif.

ExpertBook B9; iş odaklı olması nedeniyle bağlantı noktası açısından hayli varlıklı. Çünkü modelde USB A, HDMI ve hatta kablolu internet irtibatı için bir RJ45 de dahil olmak üzere birçok giriş mevcut. Ayrıyeten mekanik bir kamera kapağı ve parmak izi okuyucu da modelde bulunuyor.

Üründe iki fanlı soğutma sistemi kullanıcılara sunuluyor. Bunun dışında 64 GB‘a kadar DDR5 RAM ve 13. Jenerasyon Intel Core işlemci ile donatıldı. Şu an için depolama, kullanılan işlemciyle ilgili tüm ayrıntılar, çıkış tarihi ve fiyat üzere ayrıntılar aşikâr olmadı.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu