Apple Watch Ultra, Sağlamlık Testine Girdi (Harbiden Sağlam)

Apple Watch Ultra, sağlamlık testleriyle ünlü JerryRigEverything YouTube kanalının konuğu oldu. Apple, Watch Ultra’yı hakikatten sağlam yapmış.

Teknolojik aletleri parçalaması, bizim kadar olmasa da sağlamlık testi yapması ve incelemesiyle tanınan ünlü YouTuber JerryRigEverything, bu kez karşımıza Apple’ın son giyilebilir teknoloji ürünü Apple Watch Ultra ile karşımıza çıkıyor.

Apple Watch’ın premium diyebileceğimiz sürümü olan Apple Watch Ultra’nın girdiği bu sağlamlık testi hakikatten incelemeye değer zira videodan görebildiğimiz kadarıyla Apple, Watch Ultra ile sağlamlık konusunda gerçekten iyi bir iş başarmış.

Apple, Watch Ultra’da gerçek safir kullanmış

Apple’a göre saatin ön paneli, neredeyse bir elmas kadar sağlam ve pahalı bir maden olan safirden yapıldı. Uzun ve karmaşık bir üretim işlemine sahip olan bu sentetik mücevher, JerryRigEverything’in sağlamlık testine göre gerçekten de Watch Ultra’da kullanılmış.

Jerry’nin dediğine göre Apple’ın iPhone’larda kullandığı safirin kalitesi diğer şirketlerin kullandığı safirden daha düşük. Ancak Apple Watch Ultra için aynı durum söz konusu değil zira kendisinin kullandığı değerlendirme ölçütünde giyilebilir cihaz, karşılaştırdığı diğer akıllı saatlerle aynı puan olan 8’i aldı.

Apple Watch Bir Kez Daha Hayat Kurtardı: ‘Kalp Atış Hızı’ Sensörü Kanserin Erken Teşhis Edilmesini Sağladı

Karşılaştırılan diğer saatler ise Samsung Galaxy Watch 5 (şu an itibariyle 4.499 TL) ve Garmin Fenix 7 Solar (şu an itibariyle 21.646 TL) oldu. Apple Watch Ultra’nın fiyatı (şu an itibariyle 27.999 TL) göz önünde bulundurulduğunda bu kalitede olması gerekiyor zaten diye düşünülebilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak :
https://www.gizchina.com/2022/11/27/apple-watch-ultra-has-been-tortured-to-check-its-durability/

Başa dön tuşu