Samsung, Qualcomm işlemcili yeni bilgisayarını tanıttı!

Samsung, her ne kadar ülkemizde konut eşyaları ve akıllı telefon modelleri ile öne çıksa da batı pazarında kıymetli bir bilgisayar üreticisi. Şirket, geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü yeni dizüstü bilgisayar modeli Galaxy Book 2 Pro 360’ın piyasaya sürülmesinin akabinde yeni bir bilgisayarını daha tanıttı. İşte karşınızda Qualcomm’un yeni taşınabilir işlemcisinden gücünü alan Galaxy Book 2 Go!

Samsung Galaxy Book nedir?

Samsung Galaxy Book modelleri, Qualcomm’un dizüstülere yönelik geliştirdiği işlemcilerinden gücünü alan ARM tabanlı bilgisaylar. Kompakt tasarım, incelik ve hafiflikleriyle öne çıkan Galaxy Book bilgisayarlar, ABD pazarında kendi kullanıcı kitlesine sahip.

Galaxy Book 2 Go, Qualcomm’un selefi modeli olan Snapdragon 7c Gen 2’ye nazaran yüzde 40 performanslı Snapdragon 7c+ Gen 3 işlemcisinden gücünü alıyor. TSMC tarafından üretilen bu platform 6 nanometre üretim mimarisine sahip. Bu sayede bilgisayarda güç verimliliğinin yüksek olması amaçlanıyor. Ayrıyeten işlemci ile birlikte AI performansında da gözle görülür bir fark olduğu söyleniyor.

Galaxy Book 2 Go, 14 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde IPS LCD panel ile geliyor. Ekran 180 dereceye kadar dönebiliyor, bu sayede bilgisayarın ergonomisi yüksek tutulmuş oluyor. Ayrıyeten yeni Galaxy Book modelinde geniş bir dokunmatik yüzeye ek olarak tuşsuz bir klavye tasarımı da benimsenmiş.

3,200 MHz LPDDR4X RAM ve NVMe SSD depolama ile gelen bilgisayarın RAM ve depolama seçenekleri hakkında rastgele bir bilgi açıklanmadı. Askeri standartta dayanıklılık tezi ve MIL-STD-810G sertifikasına sahip olan Galaxy Book 2 Go, 1,44 kilogram tartısında ve 15,5mm kalınlığında. Bilgisayarın güç gereksinimini karşılama maksadıyla kullanılan batarya hakkında da bir bilgi bulunmuyor.

Dünya ile ilişki konusunda 5G, Wi-Fİ 6E ve Bluetooth 5,2 standartlarına sahip olan bilgisayar 20 Ocak 2023’de Samsung’un resmi sayfasında satın alınabilir olacak. Bilgisayarın Türkiye pazarına girip girmeyeceği ise bilinmiyor.

Peki siz Galaxy Book 2 Go hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu