Apple yenilenmiş iPhone 13 satmaya başladı: Fiyatları ne kadar?

Akıllı telefon pazarında artan fiyatlar nedeniyle son yıllarda yenilenmiş telefonlar daha cazip hale gelmeye başladı. Bu üzere eserler donanım ve yazılım açısından çeşitli testlerden geçiriliyor ve arıza üzere durumlarda ise tamiri gerçekleştirilerek çalışır ve sorunsuz bir biçimde daha uygun fiyatlara yeniden satışa sunuluyor. Apple da yenilenmiş telefon hizmeti sunan firmalardan birisi ve piyasaya sürdüğü iPhone modellerini bir müddettir resmi web sitesi üzerinden Refurbished iPhone hizmeti altında satışa çıkarıyor. Son olarak 2021‘de tanıtılan iPhone 13 serisi de yenilenmiş haliyle kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı.

Yenilenmiş iPhone 13 serisi ne kadar?

Apple’ın 2021 yılının sonlarına hakikat kullanıcıların beğenisine sunduğu iPhone 13 serisi şirketin yenilenmiş telefon hizmetiyle yine kullanıcılarla buluşmaya başladı. Fakat bu noktada altı çizilmesi gereken kritik bir ayrıntı var. Çünkü şirketin yenilenmiş iPhone uygulaması her ülkede bulunmuyor. Maalesef ülkemiz de bu hizmetten faydalanamıyor.

Apple’ın yenilenmiş iPhone 13 sattığı ülkeler şimdilik İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya. Bunun dışında birinci etapta standart modelin mevcut olmadığı, fakat çok yakında stoklara geleceği belirtiliyor. Telefonların fiyatları ise piyasanın ortalama yüzde 15 altında.

Yenilenmiş (Refurbished) telefonlar çoklukla düşme, kırılma, çizilme vb. nedenlerle tamir görüp sıfıra yakın hale getirilmeye çalışılan eserler olarak biliniyor. Bu üslup telefonları bilhassa bütçesi sıfıra yetmeyen tüketiciler satın alıyor. Aslında alternatif olarak ikinci ele yönelmek de mümkün. Lakin yenilenmiş telefon modelleri garanti kapsamına giriyorken, ikinci ellerde bu türlü bir imkân maalesef bulunmuyor.

Başa dön tuşu